Daniel Torres – zawodnik wagi piórkowej i lekkiej!

Daniel Torres

Daniel Torres to brazylijsko-austriacki zawodnik mieszanych sztuk walki, który urodził się 6 lutego 1994 w Natalu. Choć urodził się w Brazylii, to od pewnego czasu reprezentuje i walczy pod flagą Austrii, w której aktualnie mieszka ze swoją żoną. Ciekawostką może być fakt, że Jasminką Cive, także jest zawodniczką sztuk walk. Toress może poszczycić się występami dla najlepszych organizacji, w tym dla FEN, czy KSW. Poza tym udało mu się też odnotować też pewne sukcesy zawodowe, a jednym z ważniejszych jest tytuł mistrza KSW w wadze piórkowej (od 30 stycznia 2021 do 17 grudnia 2021 roku).

Daniel Torres – kariera MMA

Daniel Carvalho Torres zadebiutował w mieszanych sztukach walki 31 maja 2012 roku. Wówczas stoczył pojedynek z Luizem Bruno Oliveirą, który został uznany za no contest. Rewanżową walkę stoczyli cztery miesiące później, ale Toress niestety poniósł porażkę. Kolejnych osiem pojedynków stoczył w swojej ojczyźnie, z czego aż sześć udało mu się wygrać. W marcu 2018 roku stoczył pojedynek dla polskiej federacji Fight Exclusive Night (FEN). Był to bardzo udany występ dla Brazylijczyka, ponieważ zwyciężył i to z bardziej doświadczonym Kamilem Łebkowskim po jednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Po świetnym występie na gali „FEN 20” Toress został zauważony przez jedną z najlepszych polskich federacji – Konfrontację Sztuk Walki, z którą ostatecznie podpisał kontrakt. Swój debiut dla tej organizacji miał w czerwcu 2018 roku w Gdańsku podczas gali „KSW 44”. Wówczas stanął do walki z Filipem Wolańskim, którego pokonał niejednogłośnie po trzech wyrównanych rundach. Ich starcie było na tyle emocjonujące, że obaj panowie zostali nagrodzeni bonusem finansowym w kategorii „walka wieczoru”. Drugą walkę dla polskiego giganta stoczył 1 grudnia, a jego rywalem był Roman Szymański. To czołowy zawodnik wagi piórkowej, który ostatecznie pokonał „walki wieczoru”. Kolejny pojedynek odbył poza federacją KSW i tym razem udało mu się pokonać swojego rywala. 9 listopada 2019 roku w Zagrzebiu mogliśmy oglądać jego występ na gali„KSW 51” w starciu z Filipem Pejiciem. Po trzech dobrych rundach Torres pokonał swojego rywala. Kolejny sukces odnotował już w listopadzie 2020 roku na gali„KSW 56” w Łodzi, gdzie pokonał po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej Maxa Coge.

Czytaj również:  Jacek Murański – kim jest kontrowersyjna postać Fame MMA?

Gala „KSW 58” była z pewnością jedną z ważniejszych dla Torresa, ponieważ stanął do pojedynku o pas mistrzowski KSW w wadze piórkowej. Jego rywalem był Francuski mistrz, Salahdine Parnasse, którego ostatecznie Torres pokonał i to już w pierwszej rundzie. 18 grudnia 2021 roku na gali „KSW 65” miał stoczyć rewanżowy pojedynek z Francuzem. Niestety w związku z niezrobieniem limitu wagowego podczas ważenia trofeum to zostało mu odebrane. Torres ważył wówczas 600 gram za dużo, więc nawet w przypadku wygranej nie zdobył by pasa. Walkę w podanym terminie przegrał po pięciu rundach, a tytuł mistrza zdobył Parnasse.

Po ostatniej przegranej Torres zawalczył dla niemieckiej ELITE MMA Championship. Był to udany występ w Düsseldorfie, bo Brazylijczyk technicznie znokautował Argentyńczyka, Nico Cocuccia.

W czerwcu 2022 roku Torres wystąpił też na gali „KSW 71”. jego przeciwnikiem był Borys Mańkowski. Walka była tak dobra, że doczekała werdyktu sędziowskiego, po którym zwycięzcą walki został Torres. Nie obyło się też bez bonusu w kategorii walka wieczoru. Ten występ był w sumie ostatnim dla polskiej organizacji, ponieważ Torres nie zdecydował się na nowy kontrakt. To jednak nie oznacza, że jego przygoda z mieszanymi sztukami walki dobiegła końca. Brazylijczyk zdecydował się na zmiany, a dokładniej mówiąc na podpisanie kontraktu z organizacją Professional Fighters League. Debiut dla tej organizacji miał 1 kwietnia 2023 podczas gali PFL 1: 2023 Regular Season w Las Vegas. Jego rywalem został Meksykanin, Alejandro Flores, ale nie był to dobry występ, ponieważ Torres przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Daniel Torres – kariera w kick-boxingu

W czerwcu 2019 roku Torres postanowił zadebiutować w nieco innej formule walk, a dokładniej mówiąc w kick-boxingu. Swój pierwszy pojedynek na zasadach K-1 stoczył przeciwko Kamonowi Chetphaophananowi. Pojedynek Torres zwyciężył jednogłośną decyzją sędziowską i zdobył mistrzowski pas WFMC w wadze średniej (-75 kg).

Czytaj również:  Informujemy o tym kiedy walka Joshua Usyk

Daniel Torres – osiągnięcia

Pierwsze osiągnięcia w zawodowej karierze Torresa pojawiły się w 2019 roku w kick-boxingu, bowiem udało mu się zdobyć mistrzostwo świata WFMC na zasadach K-1 w wadze średniej (-75 kg). W 2021 roku pojawił się na jego koncie też pierwszy sukces w mieszanych sztukach walki, a dokładniej mówiąc udało mu się zdobyć tytuł mistrza KSW w wadze piórkowej (-66 kg).

Bilans walk zawodowych

Daniel Torres odbył dwadzieścia jeden starć w walkach zawodowych MMA. Czternaście z nich udało mu się zwyciężyć – przez nokaut wygrał siedem razy, raz przez poddanie i sześć razy przez decyzje. Do tej pory odnotował sześć porażek, a jedna walka z jego udziałem się nie odbyła.

Pseudonim: Lyoto, Tucanão

Data i miejsce urodzenia: 6 lutego 1994 roku, Natal

Obywatelstwo: Brazylia, Austria

Wzrost: 178 cm

Masa ciała: 70 kg

Styl walki: karate shōtōkan, kick-boxing

Debiut: 2012 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: piórkowa, lekka

Klub: Nocaute Team/ Star Fight Center