Daniel Rutkowski zły na sędziów po XTB KSW 88!

W wywiadzie udzielonym dla MyMMA.pl, Daniel Rutkowski postanowił wypowiedzieć się na temat pracy sędziów, którzy prowadzili jego walkę z Patrykiem Kaczmarczykiem. Według przegranego main eventu gali KSW 88 która odbyła się w Radomiu, postawa sędziów była zła. Co konkretnie zarzuca Daniel Rutkowski sędziom? Sprawdźcie sami!

Swoją analizę walki, Daniel Rutkowski zaczął od sytuacji z latającym kolanem, której nikt się nie spodziewał ze strony Kaczmarczyka i która weszła w sytuacji jednej na milion. Daniel Rutkowski oczywiście przyznaje, że to on zostawił tą jedną, jedyną lukę w walce. Daniel Rutkowski przyznał także, że takie akcje są oczywiście szykowane i mogą się powodzić, lecz jak sam przyznał w klatce, Kaczmarczyk wygrał tą akcją jak w Totolotka. Zresztą, o te słowa Kaczmarczyk również był zły.

Następnie, Daniel Rutkowski zwrócił uwagę na pracę sędziów. Według niego, sędziowie zwracają uwagę na zupełnie poboczne kwestie pojedynku, aniżeli te, które mają według niego znaczenie. Zawodnik KSW uważa, że jeśli w walce jest knockdown, walka idzie już praktycznie w jednym kierunku, pod względem sędziowskim. Jeśli zawodnik stara się przez cały pojedynek lecz nie zaliczy knockdownu swojego przeciwnika, nie ma szans na wyrównane punktowo traktowanie. Skutkiem tego, Daniel Rutkowski zaznacza, że sędziowie nie patrzą na cały obraz walki. W jego wypadku chodziło o to, jak walka się rozpoczęła, a nie jak wyglądał cały jej przebieg.

Na samym końcu Daniel Rutkowski dodał, że liczy na rewanż z Patrykiem Kaczmarczykiem i w jego opinii, Patryk musi mu taką walkę zapewnić, bez względu na jego własne podejście, co do pierwszego pojedynku.

Cały wywiad dostępny jest poniżej:

Czytaj również:  Fagata, Dubiel i Paramaxil już nie zawalczą dla FAME!