Daniel Rutkowski o podboju UFC!

Daniel Rutkowski nie zmienia swoich planów. Pomimo podpisania umowy z KSW sam twierdzi, że jest to tylko jeden z punktów, jeśli chodzi o jego cele. Nowy kontrakt ma być bowiem drogą do UFC dla zawodnika, który chce wygrywać wszelkie pojedynki. Jego najbliższy pojedynek zobaczymy podczas gali XTB KSW Colosseum 2, już 3 czerwca!

Daniel Rutkowski jest przekonany, że pomimo swojego wieku i różnic w rekordach, nadal jest w stanie aspirować do walki w największej federacji sportów mieszanych, jaką jest UFC. W jego opinii można było negocjować między różnymi federacjami, lecz aktualnie najlepszą ofertę otrzymał on od KSW.

Zawodnik z Radomia chce wygrać cztery walki, które ma w kontrakcie, a potem myśli o wylocie do Stanów. Daniel Rutkowski zdaje sobie sprawę także i z tego, jak wyglądają wymogi wobec zawodników, jeśli chodzi o UFC. Każdy zawodnik musi mieć serię sześciu zwycięstw, natomiast on sam jest po porażce z Parnassem, po której stoczył dopiero dwa pojedynku. Dlatego też zgodził się na warunki KSW, które zapewniło mu kontrakt na 4 walki. Jeśli Rutkowski wygra wszystkie z nich, będzie jak najbardziej mógł starać się o angaż w UFC, które może być skłonne do zatrudnienia Polaka.

Trzeba jednak przyznać, że przed „Rutkiem” spore wyzwanie sportowe. Już 3 czerwca zmierzy się on z Adamem Soldaevem, który może pochwalić się rekordem 7-1. Będzie to z pewnością jedna z jego najtrudniejszych walk.

Czytaj również:  Joanna Jędrzejczyk zawalczy dla KSW?