Daniel Rutkowski – bardzo dobry zawodnik KSW!

Daniel Rutkowski

Daniel Rutkowski urodził się 20 stycznia 1989 w Radomiu. To polski zapaśnik, zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi piórkowej oraz zapaśnik. Na swoim koncie ma walki dla BAMMA, czy PLMMA. Może też poszczycić się pewnymi osiągnięciami w karierze sportowej. Daniel Rutowski to były mistrz Babilon MMA oraz FEN w wadze piórkowej. We wrześniu 2021 zasilił szeregi największej organizacji MMA w Polsce, KSW. W rankingu KSW w wadze piórkowej zajmuje drugie miejsce. Warto także wspomnieć, że Daniel w 2020 roku zadebiutował w formule bokserskiej i już na swoim koncie ma kilka starć z rywalami.

Daniel Rutkowski – kariera MMA

Przygoda Daniela Rutkowskiego z mieszanymi sztuki walki zaczęła się od amatorskich starć. W sumie dziewięć razy stanął do walki, z czego aż osiem walk wygrał na galach ALMMA. Swój zawodowy debiut miał 19 czerwca 2015 roku na gali PLMMA 56. Niestety nie był to początek, o jakim marzy początkujący zawodnik MMA, ponieważ ostatecznie przegrał z Radosławem Tarnawem przez jednogłośną decyzję sędziowską. Drugi pojedynek także nie był zbyt dobry, ponieważ także przegrał ze swoim rywalem. Po dwóch przegranych walkach przyszedł w końcu pierwszy zawody sukces, który miał miejsce 4 grudnia 2016 roku na gali odbywającej się w Belfaście. To właśnie na niej pokonał Irlandczyka Dylana Logana przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Kolejne dwie walki odbył dla brytyjskiej federacji BAMMA i to również były dobre występy, ponieważ odniósł dwa zwycięstwa przez TKO.

We wrześniu 2017 roku na gali w Linwood Rutkowski stoczył pojedynek o mistrzowski pas On Top Promotions w wadze lekkiej ze Stevem McIntoshem. Pojedynek w pierwszej rundzie został uznany za nieodbyty, ponieważ Rutkowski przypadkowo sfaulował przeciwnika i ostatecznie mistrz nie został wyłoniony. W listopadzie tego samego roku stoczył też jeden pojedynek dla organizacji Thunderstrike Fight League.

Czytaj również:  Dricus Du Plessis - popularny zawodnik KSW!

Kolejne pojedynki, w których mogliśmy zobaczyć Rutowskiego, stoczył dla Babilon MMA. Pierwszy raz wystąpił na gali Babilon MMA 3, gdzie technicznie znokautował Mateusza Sińskiego w drugiej rundzie. Co ciekawe, po tej gali zawodnik został nagrodzony bonusem finansowym przez federację w kategorii „występ wieczoru”. Kolejną walkę odbył w czerwcu 2018 roku na gali

Babilon MMA 4 w Ełku, gdzie pokonał swojego rywala już w pierwszej rundzie. Po tym jak wygrał trzecią walkę na Babilon MMA 7 w Żyrardowie, stanął do walki o pas mistrzowski (na Babilon MMA 8). Była to bardzo zacięta walka, która skończyła się zwycięstwem Rutkowskiego i tym sposobem został on mistrzem Babilon MMA w wadze lekkiej.

26 października 2019 roku Daniel Rutkowski stanął do walki z mistrzem FEN w wadze piórkowej, Adrianem Zielińskim, a więc stawką pojedynku były dwa mistrzowskie pasy. Pojedynek wygrał Rutkowski, który nie dość, że obronił swoje mistrzostwo, to jeszcze dołożył kolejne trofeum do swojej kolekcji.

Po kolejnych dobrych walkach przyszedł czas na występy dla FEN i KSW. 27 września 2021 największa polska federacja Konfrontacja Sztuk Walki podpisała kontrakt z Rutowskim. Póki co ma za sobą kilka walk dla tej organizacji, z czego większość udało mu się wygrać (jednak przegrana).

Daniel Rutkowski – osiągnięcia

W karierze sportowej Daniela Rutowskiego nie zabrakło osiągnięć. Najwięcej z nich udało mu się osiągnąć w zapasach i mowa tutaj chociażby o trzecim miejscu i brązowym medalu w kategorii 66 na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz na Mistrzostwach Polski juniorów w 2009 roku. W 2010 roku udało mu się już wywalczyć pierwsze miejsce w kategorii 66 kg i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, zaś w kolejny roku na tej samej imprezie wywalczył srebrny medal. W 2012 roku zajął trzecie miejsce w kategorii 66 kg i zdobył brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów oraz srebrny medal na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategorii 66 kg. 2014 rok również przyniósł mu złoty medal w kategorii 66 kg na Indywidualnych Mistrzostwa Polski seniorów, zaś w 2015 roku zajął na tych samych zawodach drugie miejsce i zdobył srebrny medal.

Czytaj również:  Jacek Murański – kim jest kontrowersyjna postać Fame MMA?

W mieszanych sztukach walki Daniel Rutkowski również zdążył odnieść pewne sukcesy. Przede wszystkim jest to tytuł mistrza FEN w wadze piórkowej w kategorii 66 kg w 2019-2021 r. Jakby tego było mało, to Daniel został też mistrzem Babilon MMA w wadzie piórkowej kat. 66 kg (2019-2021 r.).

Bilans walk zawodowych

W MMA Daniel Rutkowski odbył dziewiętnaście walk zawodowych. Piętnaście z nich zwyciężył – siedem zwycięstw przez nokaut, jedno przez poddanie i siedem przez decyzję. W swojej karierze w mieszanych sztukach walki odnotował tylko trzy porażki, więc to naprawdę świetny wynik. Jedna walka zawodowa się nie odbyła. Jeśli chodzi o walki zawodowe w boksie to Rutkowski ma na swoim koncie sześć starć z rywalami. Trzy walki zakończyły się jego zwycięstwem i wszystkie przez decyzje. Trzy razy odnotował też porażkę.

Pseudonim: Rutek

Data i miejsce urodzenia: 20 stycznia 1989 rok, Radom

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 170 cm

Masa ciała: 66 kg

Styl walki: zapasy

Debiut: MMA – 2015 rok; boks – 2020 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: piórkowa

Klub: Cross Fight Radom/ IFS MMA Belfast