Daniel Magical – kim jest zawodnik FAME MMA?

Daniel Magical

Daniel Zwierzyński lepiej znany pod pseudonimem Magical. Mężczyzna dał się poznać szerszej publiczności, za sprawą swojej działalności w sieci. To jeden z popularnych patostreamerów, który przyciągnął tysiące polskich nastolatków. Rosnące zainteresowanie wokół młodego mężczyzny z Torunia szybko sprawiło, że zaczęły się nim interesować federacje odpowiedzialne za organizację pojedynków o charakterze freak-fightów. Tak patosreamer z polskiego Youtube przeszedł na matę oktagonu w FAME MMA.

Kim dokładnie jest Daniel „Magical” Zwierzyniecki i jak przebiegała jego kariera w FAME MMA? Koniecznie sprawdź nasz opis zawodnika.

Kim jest Daniel Zwierzyński – Magical?

Daniel Zwierzyniecki swoją działalność medialną rozpoczął jeszcze w 2014 roku, zakładając własny kanał na Youtube. Początkowo swoją działalność w sieci opierał na publikowanie transmisji na żywo z tego, jak gra w popularną swego czasu Tibię. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowania jego kanałem, młody torunianin zdecydował się pójść o krok dalej i stworzył własne reality-show. W amatorskim „programie rozrywkowym” Magicala nie brakowało wulgaryzmów i scen pokazujących libacje alkoholowe, a także następujące po nich awantury i bijatyki. Co ciekawe, do świata patostreamingu Zierzyniecki wszedł za pełną zgodą swojej matki i ojczyma, którzy byli jednymi z „uczestników” jego programu.

Rodzina szybko odkryła, że publikacja kontrowersyjnych treści pozwala im zdobyć duże pieniądze. W chwili największego sukcesu, Magical miał na swoim koncie 221 tysięcy subskrybentów, co dawało mu nawet do 15 tysięcy złotych za jedną transmisję.

Wejście do świata FAME MMA

Z uwagi na wysoką rozpoznawalność i zebrane liczne grono odbiorców, włodarze FAME MMA szybko podjęli decyzję o tym, by zaangażować patostreamera do swojego nowego projektu. Ziwerzyniecki swoją pierwszą walkę w oktagonie stoczył podczas pierwszej gali FAME, stając naprzeciw Adriana „Polaka” Polańskiego. Sama walka nie należała do szczególnie udanych, w wykonaniu młodego patostreamera. Mężczyzna wyraźnie odstawał formą i ostatecznie musiał uznać wyższość Polaka w pojedynku w formule bokserskiej.

Czytaj również:  Errol Zimmerman - kariera i profil zawodnika!

Walka z prawdziwym rywalem

Wyraźne zainteresowanie patostreamerem sprawiło, że Daniel Ziwierzyniecki został zaproszony do udziału w kolejnej 2 gali FAME MMA. Do kolejnego pojedynku Magical stanął ze swoim największym rywalem Marcinem „Rafonixem” Krasuckim, z którym w życiu prywatnym toczył prawdziwy konflikt. Ostatecznie, mimo wcześniejszych zapewnień podczas konferencji prasowych, pojedynek zakończył się jeszcze przed upływem pierwszej minuty pierwszej walki w pojedynku w formule MMA.

Choć w drugiej walce Magical wykazał się wyraźnie lepszą formą i aktywnie przystępował do ataku, to ostatecznie lepszy okazał się Rafonix. Po serii ciosów, Magical padł na matę, gdzie Rafonix przystąpił do ataków w parterze. Te szybko zostały przerwane nokautem technicznym, w wyniku potwornego złamania nogi młodego torunianina. Wokół Magicala szybko zebrała się grupa ratowników medycznych, którzy zadbali o zabezpieczenie złamania piszczeli, jednak dalsza walka była niemożliwa.

Przerwanie kariery w MMA przez problemy z prawem

Choć po drugiej walce z udziałem Daniela Magicala wydawać by się mogło, że mężczyzna na stałe wejdzie do świata freak fightów, to ostateczny przebieg wydarzeń został zweryfikowany przez los. Patosreamer mimo wejścia do świata sportu nie zmienił swojego dotychczasowego trybu życia. W dalszym ciągu publikował treści, których charakter stawał się coraz bardziej niesmaczny.

Punkt kulminacyjny swojej porażki osiągnął, gdy podczas transmisji 13 stycznia 2019 roku z pamiętnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wraz ze swoją matką pochwalił atak na zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza. W opublikowanych streamach dało się słyszeć głośne: „niech zdycha” czy „niestety przeżył”. W wyniku takiego jawnego nawoływania do nienawiści i publicznego pochwalania przestępstwa zarówno na Magicala, jak i na jego matkę zostały nałożone zakaz streamingu konieczność wpłacenia kaucji w wysokości tysiąca złotych oraz kara ograniczenia wolności, w postaci dozoru policyjnego.

Z uwagi na niestosowanie się do dozoru policyjnego, 14 lutego 2019 roku polskie media obiegła informacja, że ostatecznie Daniel Magical został skazany na pobyt w więzeniu.

Czytaj również:  Tomáš Možný - Słowacki zawodnik MMA!

W 2023 roku patostreamer opuścił celę więzienną i ogłosił, że planuje ponownie wrócić do walk. Ogłosił, że chce odbyć kolejną walkę z Rafonixem, podczas której pokaże na co go stać. Z pewnością, nie ulega wątpliwości, że podczas swojego pobytu w więzieniu Magical zadbał o formę, co zaprezentował w swoim filmiku na Twitterze, jednak mentalnie raczej pozostał w tym samym miejscu, w którym się znajdował przed odsiadką.

Czy włodarze freak fightów zdecydują się na ponowny angaż Daniela Magicala Zwierzyńskiego w swoich formatach? Ciężko stwierdzić. Choć mężczyzna dalej może się pochwalić gronem wiernych fanów, którzy z niecierpliwością wyczekiwali jego wyjścia na wolność, to nie ulega wątpliwości, że jego zachowanie spotkało się z ogólnym potępieniem.