Dana White zapytany o organizację walki Jones vs Ngannou. Odpowiedź szefa UFC był bardzo ostra i jednoznaczna!

Szef największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie, Dana White został zapytany o ewentualną organizację pojedynku Jon Jones vs Francis Ngannou. Jaka była jego reakcja? Co odpowiedział szef Ultimate Fighting Championship?

Jon Jones i Francis Ngannou byli ze sobą zestawiani już wcześniej, a dokładniej w czasach, gdy Francis Ngannou miał kontrakt z Ultimate Fighting Championship. Jednak po porażkach negocjacyjnych, dotyczących nowej umowy z organizacją Ultimate Fighting Championship, pomysł na to starcie upadł i wszystko wskazuje na to, że nigdy do niej nie dojdzie!

Potwierdzenie tego otrzymaliśmy po konferencji prasowej, która była podsumowaniem weekendowej gali UFC 295 w Nowym Jorku. Tam Dany White został zapytany przez jednego z dziennikarzy o potencjalną walkę Jona Jonesa z Francisem Ngannou. Dana White dość wymownie skwitował, że nie jest tym zainteresowany. Dodał, że były próby organizacji tej walki, ale zawodnicy jej nie chcieli, więc nie ma o czym rozwiać. Ngannou też już nie walczyć dla UFC, więc prezes organizacji nie jest zainteresowany ani nim, ani takim zestawieniem.

Obecnym pracodawcą Francisa Ngannou jest organizacja PFL, a Kameruńczyk związał się z nią wieloletnim kontraktem. Dana White odniósł się także do sugestii, by spróbować dogadać się z PFL w sprawie walki Ngannou z Jonesem. Z jego słów można uznać, że nie ma takiej potrzeby, zwłaszcza że to Ultimate Fighting Championship zrobił najlepszy wynik w historii Madison Square Garden, a PFL nie potrafi sprzedać bramki.

Czytaj również:  Walka Elon Musk vs. Mark Zuckerberg odbędzie się w Koloseum?