Dana White skomentował nowy main event UFC 282!

Dana White postanowił bardzo szybko skomentować w mediach społecznościowych zmiany, jakie zajdą podczas UFC 282. Przypomnijmy bowiem, że walką wieczoru będzie potyczka Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem, która wcześniej była zakontraktowana jako co main event. Jednak z uwagi na szereg okoliczności, w tym poważną kontuzję jednego z głównych zawodników, Polak będzie miał okazję zgarnąć pełnoprawny tytuł wagi półciężkiej!

Wszystko zaczęło się od kontuzji Prochazki, który w bardzo poważny sposób naruszył swój bark. Skutkiem tego, zawodnik będzie musiał przejść poważną operację i miesiącami będzie potrzebna rehabilitacja. Jako, że sam zawodnik kieruje się zasadami samurajskimi, postanowił dobrowolnie zwakować swój pas, o który zawalczy teraz Jan Błachowicz!

Znamy opinię prezydenta UFC na to spotkanie:

Jak stwierdził sam Dana White, kontuzja Prochazki jest najgorszą, jaką lekarze UFC widzieli w całej swojej historii. Oznacza to, że sytuacja jest bardzo poważna i wymagała szybkiej zmiany main eventu.

Jak stwierdził Dana White, spotkał się z Jirim, który według niego, zavchował się najbardziej honorowo, jak to tylko było możliwe. Dodał także, że według niego, Jiri jest prawdziwym wojownikiem, który aktualnie przechodzi bardzo trudne chwile.

Niemniej jednak, myśli o innych zawodnikach, skutkiem czego postanowił zwakować swój pas, czego wielu ludzi by nie zrobiło.

Co więcej, Dana White potwierdził, że Glover dostał propozycję walki z Ankalaevem, z której zrezygnował. Co prawda Glover chciał dostać Jana Błachowicza do takiej walki, jednak jak stwierdził prezydent UFC, taka walka miała już miejsce w przeszłości i nie jest to tak łakomy kąsek dla kibiców.

Skutkiem tego, Jan Błachowicz zawalczy Magomedem Ankalaevem o pas kategorii, co jeszcze bardziej podkręca emocje przed UFC 282!

Czytaj również:  Michael Chandler pewny swojego zwycięstwa podczas UFC 281!