Dana White o tym, kiedy Matuesz Gamrot zawalczy o pas UFC!

Po ostatnim sukcesie Mateusza Gamrota, który bez większych problemów poradził sobie z Rafaelem Fizievem, komentatorzy zaczęli zastanawiać się, kiedy Mateusz Gamrot zawalczy o pas kategorii lekkiej. Odpowiedzi na ten temat udzielił sam Dana White, który postanowił odnieść się, do tego tematu. Sprawdźcie sami!

Dana White znany jest z tego, że często bardzo powściągliwie podchodzi do kolejnych pojedynków o pasy. Mateuszowi Gamrotowi z pewnością nie pomaga fakt, że sam zawodnik UFC nie jest w żaden sposób kontrowersyjny i zaczepny, w stosunku do swoich aktualnych, bądź przyszłych oponentów. Sternikowi UFC wygrana Mateusza Gamrota jednak w żaden sposób nie umknęła uwadze, dlatego postanowił on odnieść się do przyszłości swojego zawodnika.

Jak twierdzi Dana White, Mateusz Gamrot ma przed sobą jeszcze kilka walk, aby zawalczyć o pas kategorii lekkiej. Niemniej jednak, jeśli Mateusz Gamrot przejdzie swoją drogę, walkę o pas otrzyma.

Dana White przyznał jednak, że wszystko zależne jest od „timingu”. Chodzi o walki wyżej notowanych przeciwników od Mateusza Gamrota, a także ich zestawień i ewentualnych kontuzji. Na dzień dzisiejszy, Mateusz Gamrot zajmuje 6 lokatę w kategorii lekkiej co sprawia, że przed nim faktycznie jest jeszcze kilka starć.

Na samym końcu Dana White dodaje, że walki które musi przejść Mateusz Gamrot, będą z pewnością ważne. Pozostaje czekać więc na to, co matchmakerzy zaproponują Polakowi.

Czytaj również:  Mateusz Gamrot zgłasza dyspozycję do walki w UFC!