Dana White grzmi na USADA!

Ciąg dalszy sprawy pomiędzy agencją antydopingową USADA a największą federacją sportów walk, czyli UFC. Głos w tej sprawie zabrał sam Dana White, który jest sternikiem federacji mieszanych sztuk walk, czyli UFC. Jakie zdanie ma Dana White na temat tej całej sprawy? Sprawdźcie sami!

Dana White musiał udzielić wczoraj wyczerpującej informacji, na temat stanowiska agencji antydopingowej USADA, która publicznie poinformowała o zakończeniu współpracy z UFC, z dniem 31 grudnia, 2023 roku. Dana White nie krył swojego rozczarowania i rozgoryczenia w tej sprawie. Według niego, nie było to żadne ogłoszenie, lecz „chamski ruch”, ze strony agencji antydopingowej.

W opinii włodarza UFC, było to wręcz „szumowiństwo”, na które UFC wystosuje swoją odpowiedź, lecz będzie to odpowiedź stricte prawna. Dana White poinformował, że sprawą już teraz zajmuje się Novitzky, a także prawnik federacji, czyli Huntem Campbell. Dana White dodał także, że sprawa będzie niezwykle widowiskowa.

Co z testami antydopingowymi? Jak donosiły pierwsze źródła związane z UFC, zajmie się nimi firma zewnętrzna. Dana White zaznaczył także, że UFC wypracowało pewne standardy, jednak pomimo tego, niektórzy z zawodników nie są zadowoleni ze współpracy, z agencją USADA.

Na sam koniec dana White potwierdził, że umowa z USADA kończy się w ostatnim dniu tego roku i UFC już teraz rozgląda się, za alternatywnymi rozwiązaniami.

Czytaj również:  Kolejny pretendent po walce Błachowicza jest znany!