Damian Piwowarczyk – solidny zawodnik KSW!

Damian Piwowarczyk

Damian Piwowarczyk urodził się 14 września 1997 roku w Białogardzie. Jest on polskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki, który ma na swoim koncie walki dla Babilon MMA, czy dla federacji KSW. Warto zauważyć, że Damsyn uchodzi za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników nad Wisłą, ponieważ niejednokrotnie pokazał, że jest w stanie nieźle namieszać wśród dotychczasowych liderów mieszanych sztuk walki. Do tego Damian Piwowarczyk może poszczycić się nienaganną techniką, czy spektakularnymi technikami kończącymi, więc oglądanie jego starć z rywalami to czysta przyjemność.

Damian Piwowarczyk – kariera MMA

Damian Piwowarczyk to bardzo ciekawy zawodnik, który przygodę ze sportem zaczął już jako młody chłopak. Jak sam mówi, był to czysty przypadek, ponieważ jego koledzy ze szkoły wybierali się na ju-jitsu i stwierdził, że wybierze się razem z nimi. Oni bardzo szybko się znudzili, zaś on trenuje do teraz. Ma za sobą udaną karierę amatorską. Występował na takich galach jak Carpathian Warriors 6, czy na Ragnarok MMA 2. Pierwsze amatorskie starcie odbył podczas ALMMA 151 12 maja 2018 roku, a jego przeciwnikiem był wówczas Łukasz Domacowski, którego pokonał w pierwszej rundzie. Do kolejnej amatorskiej walki stanął już 29 września 2018 roku podczas gali Ludus Arena. Tym razem jego przeciwnikiem był Damian Strzelczyk, którego pokonał w drugiej rundzie. Kolejna walka na jego koncie także była bardzo udana i miała miejsce 3 listopada 2018 roku. Wówczas wystąpił na wydarzeniu Runda 8 naprzeciw Piotra Kostucha. Ten zawodnik także nie miał szans z Piwowarczykiem, ponieważ ostatecznie go pokonał w pierwszej rundzie i to zaledwie po dziesięciu sekundach walki. Następna amatorska walka Damiana odbyła się 8 czerwca 2019 roku na wspomnianej gali Carpathian Warriors 6, gdzie rywalizował z Miłoszem Kornasiewiczem. Pokonał go w drugiej rundzie przez poddanie duszeniem zza pleców. Ostatnia amatorska walka z udziałem Piwowarczyka miała miejsce 7 września 2019 roku podczas Ragnarok MMA 1, gdzie zmierzył się z Piotrem Więcławkiem. To również było bardzo dobre spotkanie, które rozegrało się na korzyść Damiana.

Czytaj również:  Artur Szpilka - wielka kariera w KSW?

Na zawodostwo przeszedł jeszcze w tym samym roku i jego pierwsza walka odbyła się 23 listopada 2019 roku podczas gali Runda 9: Łazarz vs. Kalenik. Wówczas stanął do pojedynku naprzeciw Seweryna Kucharskiego, którego ostatecznie pokonał przez decyzję. Jego druga walka zawodowa odbyła się 30 kwietnia 2021 roku na gali Babilon MMA 21. Tym razem zmierzył się ze Sławomirem Brylą, którego poddał przez duszenie gilotynowe w pierwszej rundzie. Kolejny jego występ również był bardzo udany i mogliśmy podziwiać jego talent już 19 czerwca 2021 roku podczas Runda 10: DWM Fight Nigt. W tej walce stanął naprzeciwko Romana Kononova, którego pokonał w rundzie drugiej.

Tak dobre wyniki w walkach amatorskich i zawodowych sprawiły, że Damianem Piwowarczykiem zainteresowała się największa federacja w Polsce – Konfrontacja Sztuk Walki (KSW). Jeszcze w 2021 roku zawodnik zdecydował się na podpisanie z nią kontraktu. W debiucie dla tej organizacji wystąpił 4 września 2021 roku na gali KSW 63: Crime of the Century. Jego konkurentem był Marcin Trzciński, którego pokonał przez poddanie i to w naprawdę świetnym stylu. Trzeba przyznać, że walkę oglądało się naprawdę dobrze i każdy fan mieszanych sportów walki doceni to spotkanie. Kolejny pojedynek dla Konfrontacji Sztuk Walki rozegrał 18 grudnia 2021 roku podczas gali KSW 65: Khalidov vs. Soldić. Jego przeciwnikiem był Marc Doussis, którego udało mu się pokonać w rundzie drugiej. Wydawać by się mogło, że po tak dużej ilości dobrych występów, będziemy już patrzyli tylko na kolejne sukcesy Piwowarczyka. Jednak przyszedł też czas na pierwszą porażkę. Zaliczył ją 28 maja 2022 roku na gali KSW 70: Pudzian vs. Materla, gdzie przez decyzję został pokonany przez Bartosz Leśko. Chwilę później, przyszła kolejna porażka, bo 20 sierpnia 2022 przegrał na gali KSW 73: Wrzosek vs. Sarara z Bogdanem Gnidko. Po tych dwóch porażkach przyszedł czas na kolejny sukces, który Piwowarczyk odnotował 17 marca 2023 roku na gali KSW 80: Ruchała vs. Eskijev. W tym starciu udało mu się pokonać Bartłomieja Gładkowicza jeszcze w pierwszej rundzie.

Czytaj również:  Jak typować Fame MMA walki?

Damian Piwowarczyk – osiągnięcia

Damian Piwowarczyk może poszczycić się pół-zawodowym rekordem 6-0-0, czy tytułem mistrza Polski w amatorskim MMA. To jednak nie wszystko, ponieważ Damian Piwowarczyk to również mistrz Europy w amatorskim MMA, czy vice-mistrz Polski BJJ no-gi w purpurowych pasach.

Bilans walk zawodowych

Damian Piwowarczyk do tej pory stoczył osiem pojedynków zawodowych w mieszanych sztukach walki. Sześć z nich zakończyło się zwycięstwem, z czego jedną wygrał przez decyzję, trzy przez poddanie oraz dwie przez KO/TKO. Oznacza to, że póki co Damian odnotował tylko dwie porażki, ale czy jego dobra passa się utrzyma, to dowiemy się przy okazji kolejnych potyczek w oktagonie.

Pseudonim: Damsyn, Piwo

Data i miejsce urodzenia: 14 września 1997 roku, Białogard

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 198 cm

Masa ciała: 93 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2019 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: półciężka

Klub: Czerwony Smok Poznań