Opis zawodnika: Dagmara Szewczyk w MMA

Dagmara Szewczyk to polska modelka oraz influencerka, która postanowiła spróbować swoich sil w MMA, oczywiście w świecie gal typu freak fight. Szewczyk na ten moment nie może się jednak pochwalić sukcesami w tej dziedzinie. Jej dwie pierwsze walki zakończyły się porażkami. Do trzech razy sztuka? Biorąc pod uwagę dużą publikę, jaką gromadzi wokół siebie Dagmara MMA, a także liczbę gal freak fight, wydaje się, że to od niej samej zależy to, czy ponownie wejdzie do oktagonu.

Kim właściwie jest Dagmara Szewczyk?

Dagmara Szewczyk jest przede wszystkim modelką, a jej atrakcyjność fizyczna pozwoliła jej realizować się w roli ring girl, czyli dziewczyny, która odprowadza zawodników do ringu lub oktagonu, a także wskazuje numer rundy w trakcie pojedynku. Dagmara MMA postanowiła jednak spróbować swoich sił także w roli zawodniczki. Pojawiła się na Fame MMA oraz na Prime MMA. Pomiędzy tymi występami wzięła także udział w nowej gali Fist Universe, ale tutaj rywalizowała w dość specyficznej konkurencji, jaką jest Slap Ass, czyli klepanie rywalki w pośladek, tak, aby uzyskać głośniejszy dźwięk. Czego to ludzie nie wymyślą, aby nie zainteresować nową galą szerszej publiczności. Patrząc na wyniki Dagmary Szewczyk, na ten moment konkurencja Slap Ass idzie jej lepiej, aniżeli walki w oktagonie.

Dagmara Szewczyk na Fame MMA 8

Swój debiut w MMA Dagmara Szewczyk zaliczyła przeciwko Kamilo Smoguleckiej, lepiej znanej jako „Zusje”. Smogulecka miała już pewne doświadczenie w MMA, ponieważ na Fame MMA 6 zmierzyła się z Martą Linkiewicz, ale przegrała po decyzji sędziów. Ciężko było wskazać faworytkę tego pojedynku, choć wielu fanów wskazywało, że to właśnie Szewczyk może okazać się lepsza. Choć nigdy wcześniej nie walczyła, to do oktagonu lub ringu wychodziła wielokrotnie odprowadzając zawodników jako profesjonalna ring girl. Jednak nie ma to wiele wspólnego z samodzielnym wchodzeniem do walki.

Czytaj również:  Kim jest Robert Burneika i gdzie może zawalczyć?

Brak doświadczenia okazał się w tej walce kluczowy. Szybko okazało się, jaki plan ma Dagmara MMA na walkę przeciwko Zusje. Szewczyk postanowiła obalić swoją rywalkę i z tego zadania wywiązała się bardzo dobrze. Brak doświadczenia i umiejętności poskutkował jednak tym, że Smoguleckiej udało się odwrócić role i to ona znalazła się na górze zasypując rywalkę lawiną mocnych ciosów. Przy biernej postawie Szewczyk w obronie sędzia był zmuszony przerwać walkę już w pierwszej rundzie. I tak Szewczyk rozpoczęła przygodę w MMA od porażki.

Dagmara MMA na Fist Universe

Dagmara Szewczyk nie zraziła się pierwszym nieudanym występem i zapowiedziała kolejne walki. Fani musieli się jednak uzbroić w cierpliwość. Po Fame MMA 8 Dagmara MMA zdecydowała się na zabieg powiększania piersi, a to oczywiście wykluczyło ją z treningów na kilka miesięcy. Wróciła dopiero w 2022 roku. W czerwcu wzięła udział w gali Fist Universe, której włodarzem jest Paweł „Trybson” Trybała. Szewczyk występowała jednak w konkurencji Slap Ass polegającej na jak najmocniejszym klepnięciu rywalki w pośladki, tak, aby uzyskać najbardziej donośny dźwięk. W tej dyscyplinie Dagmara MMA spisała się nieco lepiej i pokonała Julię Madej.

Szewczyk na Prime MMA 3

Przed Prime MMA 3 głośno zrobiło się za sprawą konfliktu Dagmary Szewczyk i Pawła Tyburskiego. Modelka oskarżyła Tyburskiego o to, że ten zachęcał ją do przyjmowania środków odurzających oraz o to, że chciał doprowadzić do intymnych sytuacji. Szewczyk mówiła o tym w wywiadach, a ponadto zadzwoniła w trakcie programu, którego uczestnikiem był Tyburski. Zamieszanie najwyraźniej nie pomogło Szewczyk w odpowiednim przygotowaniu się do walki. Jej kolejną rywalką na Prime MMA 3 została Dominika Rybak

Faworytką pojedynku była Rybak, ale pierwsza runda pokazała, że dysproporcja kursów była zbyt wysoka. Starcie było wyrównane, a obie rywalki potrafiły zadać mocne i celne ciosy. W drugiej rundzie Szewczyk udało się nawet obalić Rybak, ale ta szybko wydostała się z opresji. W trzeciej rundzie zarysowała się przewaga Dagmary, która była aktywniejsza i zadawała więcej ciosów. Dodatkowo Dagmara MMA łapała swoją rywalkę za włosy, za co została ukarana odjęciem punktów. W tej sytuacji wynik mógł być tylko jeden: Rybak wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów.

Czytaj również:  Kto wygrał, Owca czy Pasha? Opis walki

Dagmara MMA – wiek i warunki fizyczne

Szewczyk mierzy 173 cm wzrostu, a przed ostatnią walką na Prime MMA 3 wniosła na wagę 60 kilogramów. Zawodniczka urodziła się w 1996 roku, a zatem ma już 26 lat. To wciąż młody wiek, który pozwala myśleć o stoczeniu wielu pojedynków, o ile oczywiście Dagmara MMA po dwóch porażkach wciąż będzie miała ochotę rozwijać się w tej dyscyplinie sportu. Na ten moment nie mamy żadnych nowych informacji o kolejnej rywalce Szewczyk. Biorąc jednak pod uwagę, że na Instagramie obserwuje ją ponad 240 tysięcy osób, kolejne propozycje są kwestią czasu.