Czym jest Krwawy Sport?

Złowieszczo brzmiąca nazwa – Krwawy Sport – może sprawiać, że w naszej wyobraźni pojawiać się zaczną różnorodne złowrogie obrazy. Tymczasem Krwawy Sport to założona przez Michała Wlazło i Bartosza Chyrkę organizacja sportowa. Gale organizowane przez federację Krwawy Sport to doskonałe połączenie niezapomnianego widowiska z dużą dozą brutalności. Pierwsza gala miała miejsce 20 czerwca 2020 roku i od tego czasu regularnie możemy oglądać te pasjonujące walki.

Historia Krwawego Sportu

Choć historia gal Krwawego Sportu jest krótka, trwająca nieco ponad dwa lata, to nie da się ukryć, że jest naprawdę barwna. W pierwszym roku od wystartowania gali Krwawego Sportu przeprowadzone zostały aż cztery wydarzenia. Na każdej gali na trybunach zbiera się liczna widownia, która chętnie oglądają walki na gołe pięści.

Z pewnością duży wpływ na tak duży sukces Krwawym Sportem ma fakt, że założyciele sami mają doświadczenie w sportach walki. Co warte podkreślenia, dotychczas na gali Krwawego Sportu rywalizowało kilkudziesięciu zawodników, jednak założyciele federacji, wraz z Arturem Szymańskim stale zabiegają o to, by do kolejnych starć dołączali nowi, najciekawsi fighterzy. Dotychczas w walkach Krwawego Sportu wystąpili tacy zawodnicy jak Mateusz Kubiszyn, Tomasz Gromadzki, Michał Pasternak, Vasyl Halych, Bartłomiej Domalik, Krystian Kuźma, Marek Samociuk, Adam Biegański, Krzysztof Waczyński, Rafał Łazarek, Szymon Szynkiewicz, Dawid Żółtaszek, Patryk Tołkaczewski, Piotr Półchłopek, Denis Załęcki, Łukasz Parobiec, Łukasz Załuska, Krzysztof Ryta, Mateusz Kopeć i Karol Żołowski.

Szczególne wyróżnienie należy się Pawłowi Hebli, który swoją doskonałą walką wypracował sobie tytuł mistrza wagi ciężkiej. Następnie obronił ten tytuł podczas gali Krwawy Sport 3, gdzie po długiej i intensywnej walce pokonał swojego rywala Pawła Szecówkę.

Nie da się ukryć, że gale Krwawego Sportu przyciągnęły do siebie wiele znanych nazwisk. Tymi zasługującymi na szczególne podkreślenie są Łukasz Jurkowski i Marcin Wrzosek. Choć nie walczą oni w oktagonie, to biorą aktywny udział w promowaniu wydarzeń.

Czytaj również:  Jak skutecznie obstawiać sporty walki?

Nie da się ukryć, że wszystkie spotkania, które się odbyły, oprócz tego, że zapewniają emocje na najwyższym poziomie, to dodatkowo przeplatały się również tragicznymi wydarzeniami.

Krwawy sport – najważniejsze zasady

Zasady obowiązujące w galach Krwawego Sportu nie różnią się znacząco od tych organizowanych w ramach K1. Co więcej, w ramach tych gal realizowane są również walki w formule mieszanych sztuk walk. Tym co wyróżnia walki Krwawego Sportu jest to, że zawodnicy walczą ze sobą na gołe pięści, to znaczy, że zawodnicy podczas walki nie stosują rękawic ani dodatkowych ochraniaczy. Walki na gołe pięści, choć widzom zapewniają niesamowite widowisko, to w rzeczywistości prowadzą do występowania licznych, niebezpiecznych kontuzji. Podczas jednej z gal zawodnik Adam Wiśniewski doznał rozległego złamania nogi, do którego doprowadziło wyprowadzenie kopnięcia.

Same zasady Krwawego Sportu nie należą do skomplikowanych, przez co widzowie nie będą mieli problemów z ich zrozumieniem.

Nie tylko Krwawy Sport walczy na gołe pięści

Jeśli na podstawie powyższego opisu uważasz, że warto wciągnąć się w krwawy sport, to mamy dla ciebie doskonałą wiadomość. Krwawy Sport to nie jedyna organizacja, która organizuje walki na gołe pięści. Tymi ważniejszymi federacjami, które warto wziąć pod uwagę są:

  • Genesis – organizacja, której współwłaścicielem jest Maciej Kawulski. Zgodnie z założeniami federacja ta zrzesza wyłącznie profesjonalnych zawodników sportów walki. W walkach Genesis można było oglądać starcia takich zawodników jak Marcin Różalski, Josh Barnett, Gracjan Szadziński czy Jan Siroky.
  • The War – Denis Załęcki, który jest założycielem organizacji podążył za trendem znanym od pewnego czasu w Europie i wprowadził w swojej federacji rozwiązanie, w którym odgrywane są walki drużynowe między ekipami kibicowskimi. W starciach organizowanych przez The War przeprowadzane są walki na gołe pięści, a poza tym występują pojedynki w formule trzech na trzech, podczas których spotykają się ekipy z całej Polski. Co ciekawe, po przeprowadzonej pierwszej gali The War postanowił wprowadzić pewną modyfikację w walkach 3 na 3, tak by zawodnicy walczyli ze sobą na zasadach boksu, przy równoczesnym dozwoleniu na wykorzystanie łokci i ciosów ground & pound.
  • Gromda – założycielami organizacji są Mariusz Grabowski i Mateusz Borka. Ich doświadczenie w organizacji gal boksu sprawił, że ich wydarzenia trzymają wysoki poziom. Każdej gali towarzysza ogromneemocje, na które składają się mały ring, adrenalina i krew. Czy można oczekiwać czegoś więcej? Temperaturę podgrzewają znani fighterzy, wśród których szczególnie sile emocje wzbudzają Tomasz „Zadyma” Gromadzki, Dominik „Domino” Michalik oraz Daniel „Hunter” Więcławski.
Czytaj również:  Jak obstawiać skutecznie walki w FEN?

Krwawy sport to coś więcej niż tylko sztuki walki. Poprzez rezygnację z rękawic i innych osłon na ręce sprawia, że walki zapewniają emocje na najwyższym poziomie. Jeśli jesteś miłośnikiem tego typu sportu, to koniecznie powinieneś zobaczyć propozycje przygotowane przez którąś z ww. organizacji.