Czy warto obstawiać walki kobiet?

Nie da się ukryć, że sporty walki są zdecydowanie popularniejsze wśród mężczyzn. Jednak nie znaczy to, że na świecie nie pojawiają się wysokiej klasy zawodniczki, doskonale odnajdujące się zarówno w boksie czy jiu-jitsu, jak i w mieszanych sztukach walki. W rzeczywistości, walki kobiece pozwalają na przeżycie niesamowitych emocji. Nie da się ukryć, że same zawody nie odbiegają poziomem od tych, do które znamy ze starć mężczyzn. Czy wobec tego warto obstawiać walki kobiet? Czego można się spodziewać po tego typu spotkaniach? Odpowiedzi na te pytania poznasz w poniższym artykule.

Jak wyglądają sporty walk wśród kobiet?

Tym, co zniechęca kobiety do udziału w sportach walk jest obawa przed niepowodzeniem. Wiele kobiet zastanawia się, czy będą w stanie sobie poradzić w tym, powszechnie uznawanym za męski, sportem. Kobiety obawiają się tego, jak wyglądać będą treningi, a także czego mogą się spodziewać podczas gal. W rzeczywistości sztuki walk są równie pasjonujące w wykonaniu kobiet, o czym świadczy fakt, że nawet na naszym rodzimym rynku mamy trzy szczególnie wyróżniające się fighterki.

Jedną z nich jest Joanna Jędrzejczyk. Jako najbardziej znana Polka, która od lat występuje w mieszanych sztykach walk, jest pierwszą Polką, której udało się podpisać kontrakt z UFC. Start jej kariery miał miejsce w 2012 roku, a silny charakter i ogromne samozaparcie sprawiły, że niemal od początku odnotowywała sukcesy nie tylko w MMA, ale również w tajskim boksie. Ze wzrostem 168 cm i wagą zaledwie 52 kilogramów startuje w wadze słomkowej, a obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie wytrwale przygotowuje się do udziału w jednej z najbardziej prestiżowych walk.

Kolejną godną uwagi zawodniczką jest Karolina Kowalkiewicz. Podobnie jak Joanna Jędrzejczyk, również startuje w kategorii wagi słomkowej. W 2016 roku stanęła do walki z Joanną Jędrzejczyk w ramach gali UFC 205. Niestety spotkanie to zakończyło się dla niej porażką. Niemniej, jej obecny rekord to 10 zwycięstw i zaledwie 2 porażki, co dodatkowo podkreśla jej doskonałą kondycję.

Czytaj również:  Jak obstawiać walki na Fame MMA? Praktyczny poradnik

Na sam koniec nie można pominąć Agnieszki „Kumy” Niedźwiedź. Ta młoda fighterka należy do klubu Grappling Kraków, gdzie stale doskonali swoje umiejętności. Obecnie ma na koncie rekord, na który składa się 10 zwycięstw i 0 porażek. Z wagą 57 kilogramów startuje w kategorii muszej. Choć polka ma na swoim koncie liczne zwycięstwa i udział w żeńskiej federacji MMA na świecie – Invicta Fighting Championship, to nie ukrywa, że dąży do tego, by podpisać kontrakt z UFC. Ponadto, podkreśla, że jej największym marzeniem jest stoczenie walki z Joanną Jędrzejczyk.

Kobiece walki dalej niszą u bukmacherów

Wpływ na słabo rozbudowany rynek zakładów na kobiece sztuki walki ma fakt, że w naszym kraju spotkania te w dalszym ciągu same w sobie stanowią niszę. Tymczasem na arenie międzynarodowej zauważalny jest wyraźny wzrost zainteresowania tego typu spotkaniami. Trybuny podczas spotkań kobiet zapełniają się równie szybko, jak w przypadku walk mężczyzn, a emocje są równie wysokie.

Jednak co ciekawe, gdy walki kobiet pojawiają się w ofercie bukmacherów, to możesz być pewny, że ten zaproponuje naprawdę atrakcyjne rynki. Znajdziesz w nich takie pozycje, jak zakład na zwycięzcę, na pokonanie przez KO, TKO lub dyskwalifikację, a także zakończenie walki w pierwszych 60 sekundach pierwszej rundy.

Mówiąc o walkach kobiecych, bukmacherzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jaki poziom prezentują panie na ringu czy w oktagonie. Choć nie wszystkim podobają się walki w wykonaniu kobiet, to nie ulega wątpliwości, że jest to niezwykle pasjonujące widowisko, a te z pozoru drobne i zwyczajne kobiety w chwili, gdy zabrzmi gong natychmiast zmieniają się w maszyny wręcz stworzone do walki, zapewniając niesamowite emocje. Co ciekawe, wielu ekspertów uważa, że walki w wykonaniu kobiet są nawet trudniejsze od tych w wykonaniu mężczyzn.

Czytaj również:  Jak obstawiać skutecznie walki w UFC?

Jak walczą kobiety?

Tym co szczególnie przyciąga kibiców do MMA jest fakt, że walka nie toczy się tylko w stójce. Kobiety walczące równie chętnie decydują się na walkę w parterze, która pozwala im poradzić sobie z nawet wyraźnie silniejszą zawodniczką, która szczególnie dobrze odnajduje się w walce z elementami boksu. Typując walki kobiet nie ograniczaj się tylko do ogólnego wrażenia o tym, która z zawodniczek jest lepsza, ale dodatkowo zwróć uwagę na to, jaki styl walki preferuje.

Odpowiednio wykonana analiza sprawi, że typowanie walk kobiet będzie dla ciebie równie pasjonującą rozrywką. Szczególnie wówczas, gdy w oktagonie znajdzie się jedna ze wcześniej opisanych polek. Sztuki walki w wykonaniu kobiet trzymają naprawdę wysoki poziom. Szczególnie gdy do walki stają zawodowe zawodniczki. Gale celebrytów w wykonaniu kobiet mogą się okazać rozczarowujące, jednak wraz z pierwszym sukcesem wiele kobiet decyduje się na rozwój kariery fighterki, całkowicie odmieniając swój styl walki.

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do typowania walk kobiet, zwrócić szczególną uwagę na informacje w mediach. Te pozwolą ci odkryć prawdziwe smaczki zza kulis, stanowiąc bardzo dobrą wskazówkę, dotyczącą tego, na którą panią powinieneś postawić zakład.