Czy Ołeksandr Usyk jest faworytem w kolejnej walce?

Eddie Hearn zapytany w swoim ostatnim wywiadzie o swojego podopiecznego zauważył, że Ukrainiec bez najmniejszych problemów powinien poradzić sobie z Deontayem Wilderem, który będzie jego kolejnym przeciwnikiem, w kolejnym starciu bokserskim.

Warto przypomnieć, że w poprzednim miesiącu doszło do rewanżu Ołeksandra Usyka z Anthonym Joshuą. Była to bardzo ważna walka dla obu zawodników, ponieważ stawką tego pojedynku były IBF, IBO, WBA, magazynu The Ring oraz WBO w wadze ciężkiej. Kibice nie mogą czuć się zawiedzeni, ponieważ zobaczyli pełne 12 rund w wykonaniu obu bokserów!

Usyk znów poradził sobie z Brytyjczykiem, zwyciężając z nim przez niejednogłośnią decyzję. Usyk po walce informował, którego z zawodników widziałby naprzeciw siebie w najbliższym czasie:

– „Jestem pewien, że Fury jeszcze nie odwiesił rękawic na kołek. Jestem przekonany, że chce ze mną walczyć. Ja też tego chcę. Albo Fury, albo wcale nie walczę!”

Oczywiście The Gypsy King oglądał na żywo to starcie, jednocześnie zapowiadając swój powrót do ringu bokserskiego. Jednak na drodze do ich walki stanęła wojna na Ukrainie, ponieważ Usyk postanowił wrócić do swojego kraju, aby móc spędzić czas z rodziną i swoimi bliskimi.

Jako że rynek bokserski nie lubi pustki, od razu zaczęto szukać alternatywnego zestawienia. Za takie wybrano walkę Fury vs. Joshua. Pojedynek został bardzo szybko dograny, przez co walkę zobaczymy jeszcze w grudniu tego roku. Ostatnio Usyk postanowił jednak zmienić zdanie i wyraził chęć na obronę swoich tytułów przeciwko Deontayowi Wilderowi. Wilder również wraca do ringu na walkę z Robertem Heleniusem w Nowym Jorku, która odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

Potencjalne zestawienie Usyk kontra Wilder postanowił skomentować sam promotor Anthony’ego Joshuy, Eddie Hearn:

– „Myślę, że to dobra walka. Oczywiście Saudyjczycy będą chcieli zorganizować walkę unifikującą [Fury vs. Usyk], ale póki nie możemy jej zrobić, doprowadzimy do Fury vs. AJ.”

Czytaj również:  Jakie walki może stoczyć Tybura UFC?

– „Usyk nie przegra z Deontayem Wilderem nawet rundy, ale nie można zapominać o sile Wildera, którą potrafi sprawić problemy każdemu.”