Czy Kamaru Usman wycofa się z UFC 294?

Tego się chyba nikt nie spodziewał, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że Kamaru Usman wycofa się z UFC 294. Powodem jest możliwa kontuzja Nigeryjczyka!

Najbliższa gala Ultimate Fighting Championship (UFC) odbędzie się już w najbliższą sobotę, a więc 21 października 2023 roku. Kartę walk w Abu Dhabi ma zamknąć rewanż Makhachev vs Volkanovski 2, a stawką ma być tytuł kategorii lekkiej. Zawodnikiem rezerwowym main eventu jest

Mateusz Gamrot, który praktycznie do ostatniej chwili będzie czekał na ewentualne wezwanie w przypadku urazu.

Skoro o urazach mowa, to sytuacja nie wygląda za dobrze i chyba nad galą UFC 294 zawisła jakaś klątwa. Pierwotnie naprzeciw siebie mieli stanąć Chimaev i Paulo Costa. Brazylijczyk jednak doznał kontuzji i musiał wycofać się z walki. Na jego miejsce szybko znaleziono zastępstwo Kamaru Usmana. To były mistrz kategorii półśredniej, który na swoim koncie ma wiele sukcesów. Niestety i tutaj pojawił się problem, ponieważ nie wiadomo, czy Nigeryjczyk wystąpi w oktagonie. Wszystko przez sytuację, która miała miejsce na treningu medialnym. Możliwe bowiem, że to właśnie na niej Kamaru Usman mógł nabawić się kontuzji kolana.

Warto przypomnieć, że kolana Usmana nie są w zbyt dobrym stanie. Podobno ból bywa tak ogromny, że zawodnik praktycznie wyeliminował bieganie ze swojego planu treningowego. MMAJunkie.com opublikował też nagranie, w którym słychać, jak Amerykanin pyta „Czy wszystko w porządku?”, na co zdaje się odpowiadać „nie, coś strzeliło”. Po tej wymianie zdań medialny trening dobiegł końca i zaczęto spekulować, czy faktycznie Nigeryjczyk będzie w stanie wziąć udział w swojej walce.

„The Nigerian Nightmare” zdążył jednak odnieść się do całej sytuacji, zaprzeczając wszystkim sugestiom o kontuzji. Zatem wydaje się, że jego występ na UFC 294 nie jest zagrożony.

Czytaj również:  Radosław Paczulski ogłoszony na XTB KSW Colosseum 2!