Conor McGregor – całościowy opis zawodnika

Conor McGregor

Conor McGregor to jeden z najlepszych zawodników mieszanych sztuk wali. Pochodzący z Irlandii, urodzony 14 lipca 1988 roku fighter występował w wadze piórkowej, lekkiej i półśredniej. Swoje pierwsze walki Conor McGregor stoczył jeszcze w 2008 roku, a obecnie może się pochwalić aktywnym kontraktem z jedną z najlepszych federacji MMA na świecie – Ultimate Fighting Championship.

Jak przebiegała kariera Conora McGregora i czy zawodnik pojawi się jeszcze kiedyś na macie oktagonu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym opisie zawodnika.

Conor McGregor – podstawowe informacje

Wiek – 34 lata,

Kategoria wagowa – lekka, wcześniej półśrednia i piórkowa,

Styl walki – boks,

Rekord osobisty – Conor McGregor ma na swoim koncie 28 walk w zawodowym MMA, w tym 22 wygrane i 6 przegranych,

Nad sukcesem zawodowym Conora McGregora pracuje sztab specjalistów, w tym trener główny John Kavanagh, w dziedzinie boksu Owen Roddy, w dziedzinie wrestlingu Sergey Pikulskiy. Nad siłą McGregora czuwa John Donnor, a rolę dietetyka zajmuje George Lockhart.

Conor McGregor – początki kariery

Jako młody chłopiec Conor McGregor interesował się piłką nożną. Występował wówczas w miejskim zespole Lourdes Celtic Football Club. Szybko jednak uznał, że nie chce wiązać swojej kariery sportowej ze światem piłki nożnej i tak, mając zaledwie 12 lat skupił swoją uwagę na boksie. Zamiłowanie do tej dyscypliny sportowej poniekąd wiązało się z faktem, że w przeszłości Conor McGregor był ofiarą rówieśników, którzy znęcali się nad nim.

Wkrótce jednak, początkowe zainteresowanie zmieniło się w pasję. Już w wieku 15 lat McGregor rozpoczął dodatkowe treningu kick-boxingu i jiu-jitsu. Przełom w jego karierze nastąpił w 2006 roku, po poznaniu słynnego zawodnika UFC – Toma Egana. Fascynacja światem MMA była na tyle silna, że Conor McGregor znalazł w sobie siłę, by połączyć intensywne treningi z pracą w 12 godzinnym wymiarze.

Czytaj również:  Ivan Erslan - kariera i profil zawodnika!

Swoją pierwszą walkę amatorską stoczył, mając zaledwie 18 lat. Wówczas stanął do wali z Kieranem Campbellem, którego pokonał przez nokaut techniczny. Spektakularny sukces sprawił, że rok później Conor McGregor rozpoczął intensywne treningi, pod czujnym okiem Johna Kavangha. Następnie, w wieku 19 lat zdecydował się na porzucenie pracy, by mieć czas na kształtowanie swoich umiejętności. Przez rok musiał utrzymywać się wyłącznie z zasiłków, jednak nie przeszkodziło mu to w złożeniu obietnicy rodzicom. Jako nastolatek, Conor McGregor obiecał swoim rodzicom, że jeszcze przed ukończeniem 25 lat zostanie milionerem. Znając późniejszy los zawodnika wiemy, że obietnicę tę udało mu się spełnić i obecnie dzięki intensywnej pracy McGregor osiągnął swój cel.

Conor McGregor – debiut w zawodowym MMA

Conor McGregor to obecnie jeden z lepszych zawodników mieszanych sztuk walki. Swój debiutancki pojedynek stoczył 9 marca 2008 roku, podczas lokalnej gali. Wówczas nokautem technicznym pokonał swojego rywala Gery’ego Morrisa. Mimo niewątpliwie doskonałej formy, pierwsza porażka położyła cień na dalszej karierze Conora McGregora. Gdy w pojedynku z Artmijenem Sitienkowem McGregor zmuszony został do odklepania swojej porażki, mężczyzna zaczął rozważać rezygnację z dalszej kariery sportowej. Jednak ostatecznie zawziął się w sobie i postanowił, że tak łatwo się nie podda.

Z perspektywy czasu wiemy, że to była doskonała decyzja. Wszystkie kolejne walki kończyły się spektakularnym sukcesem zawodnika, by ostatecznie w sierpniu 2022 roku Conor McGregor mógł się pochwalić naprawdę imponującym wynikiem 28 stoczonych walk zawodowych, w tym aż 22 wygranych. McGregor słynął z doskonałego kończenia walki przed czasem. Aż 19 pojedynków zakończył przez nokautowanie swojego rywala, raz przez poddanie, a zaledwie 2 razy stoczył pojedynek w pełnym regulaminowym czasie, a o jego zwycięstwie orzekli sędziowie.

Niechęć McGregora do promowania UFC

Choć Conor McGregor już w 2013 roku zasilił szeregi UFC, to wraz z nadejściem 200 gali pod jej szyldem, zrezygnował z udziału w walkach. Mężczyzna nie chciał brać udziału w kampaniach promocyjnych i tworzyć wokół siebie medialnego show. Niechęć była na tyle silna, że McGregor odmówił nawet wyjazdu do Las Vegas, gdzie miał wziąć udział w konferencji prasowej.

Czytaj również:  Yann Kouadja - kariera i profil zawodnika!

Na szczęście, jako zunikikowany mistrz w wadze piórkowej McGregor mógł sobie pozwolić na takie zachowanie. Kolejną walkę stoczył podczas 202 gali UFC, zdobywając mistrzostwo w wadze lekkiej. Ostatecznie został pozbawiony tego tytułu z uwagi na brak aktywności, a do walk powrócił po dwóch latach, podczas 229 gali UFC.

Również w kolejnych latach zauważalne było wyraźne spowolnienie kariery McGregor’a. na przestrzeni ostatnich pięciu lat, mężczyzna stoczył zaledwie cztery walki, w tym trzy przegrane. Również w bieżącym roku nie zapowiedziano kolejnych walk z udziałem Conora McGregora. Być może, mężczyzna zdecydował się przejść na emeryturę, a może decydujące okazały się kolejne porażki, które tym razem przesądziły o jego rezygnacji ze świata sportów walk. Z pewnością, będziemy uważnie śledzić dalsze losy McGregora i liczymy na to, że jeszcze zobaczymy go na macie oktagonu.