Co stało się z galą First Universe?

Świat freak fightów rozwija się w niesamowitym tempie. Niemal każdego roku na rynku pojawia się nowa organizacja, która próbuje swoich w świecie walki. Część z nich rozwija się na dobre, tym samym na stałe wpisując się do kalendarza najważniejszych wydarzeń w MMA, inne z kolei tak szybko jak się pojawiły, znikają z mediów. Jedną z niedawno powstałych organizacji jest First Universe. Jak reklamują założyciele na swoim oficjalnym funpage, projekt ten ma zapewnić całkowicie nowe oblicze rywalizacji, zapewniające zarówno zawodnikom, jak i widzom, rozrywkę na wysokim poziomie. Jak jest w rzeczywistości? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

First Universe nowa organizacja w świecie freak fightów

Gdy w sieci pojawiły się doniesienia o powstaniu nowej federacji organizującej freakowe walki MMA – First Universe, z początku trudno było znaleźć jakieś konkretne informacje. Być może był to element kampanii reklamowej, a może po prostu włodarze za szybko wrzucili pierwsze informacje do sieci. Jednak zważywszy na to, że w mediach społecznościowych pojawiały się enigmatyczne informacje i niewiele mówiące wskazówki, możemy przypuszczać, że miała to być ciekawa forma promocji.

Z czasem obserwatorzy mogli dowiedzieć się, że First Universe to kolejna federacja, która będzie organizować walki celebrytów. Co więcej, założyciele postanowili połączyć w projekcie świat walk freakowych ze światem e-sportu.

Pod koniec lutego 2022 roku informację o starcie nowego projektu przekazał na swoim portalu społecznościowym Paweł „Trybson” Trybała, zawodnik amatorskich sztuk walki, który popularność zdobył poprzez udział w kontrowersyjnym programie rozrywkowym Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy. Chwilę później okazało się, że to właśnie on jest odpowiedzialny za powstanie First Universe.

Główne założenia First Universe

Jak łatwo się domyślić, gale organizowane przez First Universe nie będą się szczególnie różniły od tych przygotowanych przez inne federacje organizujące gale freakowe. Podczas gal pojedynkować się będą celebryci, którzy znani są z różnych gałęzi showbiznesu. Zgodnie z planem włodarzy First Universe zawodnicy podczas turnieju na pięści mają się pojedynkować w specjalnie spersonalizowanym sprzęcie.

Czytaj również:  Wszystko na temat High League

Jednak tym, co wzbudza największe zainteresowanie są pojedynki kobiet. Te nie będą prowadzone w stylu MMA, a na zasadach slap ass. Nie da się ukryć, że jest to, na rynku Polskim, całkowita nowość. Pojedynki w formule slap ass opierają się bowiem na klapsach w pupę. Czy takie widowisko przyniosło First Universe upragnioną sławę?

Pierwsza gala First Universe

Pierwsza gala First Universe została zaplanowana na 17 czerwca 2022 roku w warszawskim GlobalEXPO Centrum. Co szybsi widzowie mogli zdecydować się na zakup wejściówki na wydarzenie. Wszystkim pozostałym została opcja wykupienia dostępu w formule Pay-Per-View.

Podczas pierwszej gali zawalczyli ze sobą celebryci znani głównie ze świata mediów społecznościowych, a karta walki prezentowała się następująco:

Turniej First Universe:

 • Sargsyan stanął do walki ze Szczukowskim, wygrał Sargsyan,
 • Wójcik stanął do walki z Pjoterem, wygrał Wójcik,
 • Arnold stanął do walki z Szoferem, wygrał Arnold,
 • Świst stanął do walki z Sadką, wygrał Świst,
 • Sargsyan stanął do walki ze Świstem, wygrał Sargsyan,
 • Wójcik stanął do walki z Arnoldem, wygrał Wójcik.

Walka slap ass:

 • Hanna Balwierczak stanęła do walki z Adą Szwed, wygrała Balwierczak,
 • Dagmara Szewczyk stanęła do walko z Julią Madaj, wygrała Szewczyk.

Superfighty:

 • Filip Zabielski stanął do walki z Cesarzem Narcyzem, wygrał Zabielski,
 • Michał Choiński stanął do walki z Taxi Złotówą, wygrał Choińskie,
 • Bunio stanął do walki z Władkiem, wygrał Bunio,
 • Lena stanęła do walki z Andzią, wygrała Lena.

Pierwszym zwycięzcą turnieju First Universe okazał się Artur Sargsyan.

Co dzieje się obecnie z First Universe?

Od pierwszej gali First Universe nie minęło sporo czasu. Pierwsze pojedynki mogliśmy oglądać 17 czerwca 2022 roku. Zważywszy na wysokość głównej nagrody – Trybson obiecał najlepszemu zawodnikowi turnieju aż 1 milion złotych, prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze poczekać na ogłoszenie kolejnej gali.

Czytaj również:  KSW 73 – karta walk i zapowiedzi ciekawych pojedynków

Co do samych pojedynków, opinie fanów są podzielone. Jak zawsze część jest zachwycona poziomem spotkania inni z kolei narzekają, że First Universe to kolejny twór, który tak naprawdę wypycha zawodowe walki w cień. Również walka w przygotowanych przez organizatorów specjalnych ochraniaczach dłoni, nie stanowi jakiegoś szczególnego ulepszenia dla spotkania. Co prawda zgodnie z zapewnieniami organizatorów pozwalają one zwiększyć efektywności efektowność pojedynków, jednak czy w rzeczywistości tak było, trudno ocenić.

Jedno jest pewne, gdy tylko Paweł „Trybson” Trybała podliczy swój wynik finansowy, co przy milionowej nagrodzie dla zwycięscy i konieczności wypłacenia honorariów również dla pozostałych fighterów, przy raczkującej dopiero gali może się okazać rozczarowujące, wówczas dopiero dowiemy się, czy czekają nas kolejne edycje, czy jednak First Universe powtórzy los licznych federacji, którym nie udało się przebić na scenie walki.