Clout MMA 1 – podsumowanie i wyniki walk!

Gala Clout MMA 1 za nami! Niestety, wydarzenie nie obyło się bez błędów i kontrowersji. Wszystko z uwagi na problemy z PPV które sprawiły, że gospodarze musieli ratować się dołożeniem trzeciej walki, do darmowej karty, na serwisie YouTube. Niestety, nawet po tej karcie, wielu użytkowników nie miało możliwości oglądania kolejnych walk. Finalnie, serwery Clout MMA poradziły sobie z obsługą wszystkich zainteresowanych. Niesmak jednak pozostaje.

Oczywiście nie burzy to całego obrazu federacji Clout MMA i jego pierwszego wydarzenia. Sama karta walk zdecydowanie „oddała” i spełniła oczekiwania fanów. Jedyny problem, który warto wziąć na tapetę to fakt, iż PPV jest dla wszystkich fanów federacji freak fightowych świętością, tak więc należy przyłożyć szczególną uwagę, do tego aspektu. Gala Clout MMA 1 sprawdziła się jednak pod względem frekwencji zarówno przed telewizorami, jak i na miejscu.

Andrzej Fonfara vs. Marcin Najman:

Wielu spodziewało się, że ta walka może być jedną z najkrótszych. Nikt jednak nie spodziewał się, że ta walka będzie aż tak krótka!

Marcin Najman postanowił od pierwszych sekund ruszyć na Andrzej Fanfarę. Taktyka była ciekawa, ponieważ Marcin Najman nie poszedł po sprowadzenie, lecz ruszył z pięściami, na swojego przeciwnika. Kiedy Marcin Najman trafił Andrzej Fonfarę, który wyraźnie odczuł ten cios, postanowił skrócić dystans, jednocześnie wywracając się. Andrzej Fonfara błyskawicznie wykorzystuje ten fakt i uderza serią ciosów, po której sędzia przerywa walkę. Skutkiem tego, walka nie trwała więcej, niż minutę czasu.

Zbigniew Bartman vs. Tomasz Hajto:

Czytaj również:  FAME MMA 13 karta walk i wyniki

Pierwsza runda pojedynku między oboma panami, zaczęła się od celnego trafienia Bartmana. Z kolei Tomasz Hajto postanowił odpowiedzieć niskim kopnięciem. Co więcej, Tomasz Hajto trafia Zbigniewa Bartmana i ten przez chwilę, jest w kłopotach. Dochodzi jednak do klinczu, w którym to lepiej radzi sobie Bartman, który jest silniejszy i który skutecznie spycha Tomasza Hajtę, pod siatkę. Hajto finalnie zrywa klincz, jednak to Zbigniew Bartman trafia, po jego rozerwaniu.

W drugiej rundzie pojedynku atakuje znów jako pierwszy Bartman. Kombinacje zawiodły, jednak wyprowadzony front kick przez Zbigniewa Bartmana sprawia, że Tomasz Hajto upada. Bartmanowi pozostaje doskoczyć do rywala, który pozwala mu na wpięcie duszenia, po czym Tomasz Hajto odklepuje, a Zbigniew Bartman wygrywa swój pojedynek.

Tomasz Sarrara vs. Jay Silva:

Pojedynek, na który czekało wielu entuzjastów sportowych. Tomasz Sarrara od pierwszych sekund pojedynku chciał być aktywny i pokazać, że to on w tej walce będzie rozdawał karty. Skutkiem tego, starał się sprowadzić pozycję Silvy pod siatkę. Niestety, Jay Silva jest doświadczonym zawodnikiem, który przewidział plan Sarrary. Jay Silva rozpoczął walkę od kopnięcia w korpus. Sarrara odpwoiedział dwoma, dobrymi kopnięciami. Silva wyraźnie przyjął walkę z kontry, co mogło być dobrym pomysłem jako gameplan, ponieważ trafił lewym sierpem. W pierwszej rundzie, finalnie to Jay Silva był bardziej aktywny, przez co pierwsza runda, jest na jego korzyść.

W drugiej rundzie Tomasz Sarrara rozpoczął walkę od niskiego kopnięcia. Z kolei Jay Silva kolejny raz trafia w korpus Sarrary. Tomasz Sarrara jednak dobrze blokuje i wygląda o wiele lepiej, w drugiej osłonie ich pojedynku. Dochodzi do mocnej wymiany przy siatce, jednak Jay Silva wie, kiedy klinczować. Tym razem, runda w stronę Sarrary.

Czytaj również:  KSW 33 karta walk i wyniki tej gali

Trzecia runda była już mniej techniczna. Obaj zawodnicy na samym początku, wdali się w ostrą wymianę ciosów. Niestety, Tomasz Sarrara trafił w krocze Silvy, przez co ten musiał zdobyć chwilę na to, aby móc powrócić do walki. Sarrara dalej skupia się na kopnięciach, natomiast Jay Silva próbuje akcji bokserskich. W pewnym momencie Tomasz Sarrara trafia Jay’a Silvę i ten pada na ring. Sarrara wie, że Jay Silva jest już naruszony, wiec postanawia iść na całość. Silva musi ratować się klinczem. Finalnie, nie udało się doprowadzić do KO, jednak trzecia runa wyglądała najlepiej. Walka była bliska, jednak trzecia runa sprawia, że to Tomasz Sarrara wygrywa decyzją sędziów!

Walka wieczoru:

Andrzej „Polish Prince” Fonfara pokonał Marcina „,El Testosteron” Najmama przez TKO, w pierwszej rundzie.

Co-main event #2:

Zbigniew Bartman pokonał Tomasza Hajto przez poddanie, w drugiej rundzie.

Co-main event #1:

Tomasz Sarara pokonał Jay’a Silvę przez jednogłośną decyzję sędziów.

Karta główna:

Denis Labryga pokonał Dawida „Crazy” Załęckiego przez TKO, w pierwszej rundzie,

Adrian Cios pokonał Łukasza „Magical JR” Malankowskiego przez TKO, w trzeciej rundzie,

Paulina Hornik pokonała Ewę „Mrs Honey” Wyszatycką przez jednogłośną decyzję sędziów,

Monika „Najlepsza Polska Dziennikarka” Laskowska pokonała Nikolę „Nikita” Bielę przez TKO, w drugiej rundzie,

Cezary „Czarek Czaruje” Gołębiewski pokonał Tomasza „Szalony Reporter” Matysiaka przez TKO, w trzeciej rundzie,

Konrad Karwat pokonał Michała „Potężny Tłumacz” Waleszczyńskiego przez TKO, w pierwszej rundzie,

Piotr „Lizak” Lizakowski pokonał Dominika Skowyrę przez poddanie, w pierwszej rundzie,

Błażej Augustyn pokonał Dominika Pudzianowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów.

Karta wstępna:

Wojciech „Rekordzista” Sobierajski pokonał Piotra Pająka przez TKO, w pierwszej rundzie,

Mariusz „Super Mario” Sobczak pokonał Kacpra „Ludwiczek” Bociańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów.