Były mistrz świata zatrzymany za jazdę po alkoholu!

Jean Pascal może mówić o sporych problemach. Został on bowiem aresztowany z czwartku na piątek, z powodu jazdy pod wpływem alkoholu.

Warto przypomnieć kim dokładnie jest Jean Pascal. Jest to zawodnik, który na swoim koncie ma mistrzostwa WBC, IBO i The Ring w kategorii półciężkiej. Pięściarz miał okazję mierzyć swoje rękawice z takimi nazwiskami jak Bernard Hopkins, Chad Dawson, Dimitry Bivol, czy Sergey Kovalev. Dodatkowo, 40 latek na dzień dzisiejszy może pochwalić się również trzema wygranymi pojedynkami w ostatnim czasie. Wszystkie zwycięstwa są oczywiście jedno po drugim.

Zawodnik miał okazję walczyć ostatni raz w ringu w maju tego roku. W 12 rundowym pojedynku pokonał on Menga Fanlonga.

Jeśli zaś chodzi o aktualną sytuację, Jean Pascal został zatrzymany późną nocą, ponieważ o godzinie 3:35. Sam zawodnik zwrócił na siebie uwagę władz, ponieważ przejechał na czerwonym świetle, a także dokonał manewru zawracającego w miejscu, w którym nie można tego wykonywać. Skutkiem tego, Jean Pascal został zatrzymany do kontroli.

Jak się okazało, Jean Pascal był pod wyraźnym wpływem alkoholu, który był od niego wyczuwalny od razu. Policjanci od razu postanowili wykonać badanie alkomatem, jednak Jean Pascal nie zgodził się na badanie, skutkiem czego został aresztowany.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Jean Pascal przymierzany był do bardzo ciekawego pojedynku w federacji IBF. Pojedynek miał być eliminatorem w wadze półciężkiej. Przeciwnikiem Pascala miał być Joshua Buatsi.

Czytaj również:  Brzeski vs Buday – kolejny Polak zadebiutował w UFC