Brat Ilii Topurii podpisał kontrakt z UFC!

Organizacja Ultimate Fighting Championship ma za sobą wiele lat w branży i przez ten czas współpracowała z wieloma zawodnikami. Bardzo często w jej barwach występowali bracia i teraz sytuacja się powtarza, ponieważ lia Topuria przekazał informację, że jego brat Alexsandre Topuria podpisał kontrakt z Ultimate Fighting Championship.

Alexsandre Topuria jest bratem Ilii Topurii, czyli aktualnego pretendenta do pasa mistrzowskiego Ultimate Fighting Championship w kategorii piórkowej. To właśnie sam zawodnik poinformował, że jego starszy brat również postanowił nawiązać współpracę z najlepszą organizacją mieszanych sztuk walki na świecie. Alexsandre Topuria, znany również jako El Conquistador jak do tej pory stoczył sześć zawodowych pojedynków. Pięć z nich wygrał i to przed czasem. Tylko raz w swojej karierze zawodowej przegrał. Miało to miejsce w maju 2015 roku, kiedy to został znokautowany przez Ivo Ivanova w maju. Później zrobił sobie wieloletnią przerwę, ale postanowił wrócił do akcji w marcu 2022 roku. Gruzin do tej pory walczył wyłącznie w Hiszpanii, gdzie od lat mieszka z rodziną. To zawodnik, który przez większość kariery bił się w limicie do 139 funtów. Balansuje zatem między kategorią kogucią a piórkową i trudno stwierdzić, w której dywizji będzie walczył dla Ultimate Fighting Championship.

Za to znamy datę debiutu zawodnika! Jego walka dla Ultimate Fighting Championship odbędzie się już za kilka miesięcy, bo w marcu 2024 roku. Taką informację przekazał brat Alexsandre’a Topuria, lia. Czekacie na jego walkę? A może jednak jesteście kibicami brata, który jest pretendentem do pasa UFC?

Czytaj również:  Marcin Najman ostro odpowiada Binkowskiemu!