Artur Szpilka o swoim przygotowaniu przed walką z Mariuszem Pudzianowskim!

Już w ten weekend, dojdzie do jednego z historycznych momentów dla KSW, czyli do gali XTB KSW Colosseum 2! Do naszej dyspozycji będzie wiele walk, które mogą cieszyć się mianem main eventów. Wśród nich, jedna z najbardziej wyczekiwanych walk, to oczywiście walka Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką. W oczach bukmacherów i kibiców większym faworytem jest Mariusz Pudzianowski. Co na to Artur Szpilka? Sprawdźcie sami!

W ostatniej serii wywiadów, które udzielił Artur Szpilka, można wywnioskować mocny spokój i wyważenie samego zawodnika, przed swoim przyszłym przeciwnikiem. Sam Artur Szpilka nie ukrywa, że spokorniał i stał się bardziej ułożonym zawodnikiem, co daje mu pewność siebie w oktagonie.

Według wielu fanów MMA, Mariusz Pudzianowski będzie miał ułatwione zadanie, ponieważ gdy sprowadzi Artura Szpilkę do parteru, ten nie będzie w stanie wyjść spod byłego strongmana. Niemniej jednak, Artur Szpilka nie przejmuje się takimi słowami i zaznacza, że jeśli tylko będzie sytuacja, która pozwoli na to, możliwe że sam przeniesie walkę do parteru.

Artur Szpilka zaznacza, że bez względu na scenariusz, łatwo nie będzie miał w tej walce i docenia kunszt swojego przeciwnika. Artur zaznacza, że Mariusz Pudzianowski spędził kilka dobrych lat na macie i wie, jak to robić dobrze.

Według Artura Szpilki, walka wcale nie musi mieć miejsca w stójce, choć tam z pewnością upatruje swoich szans. Odpowiednie obejście Mariusza Pudzianowskiego i trafienie go czystym ciosem, mogłoby otworzyć mu drogę właśnie do tego, aby obalać i aby przejmować walkę na swoją korzyść, właśnie w tej płaszczyźnie.

Czytaj również:  De Fries jednak może zawalczyć na narodowym?