Arslan nokautuje w swojej pożegnalnej walce!

Za nami walka Firata Arslana (55-9-3, 40 KO), który żegna się ze sportową karierą. Trzeba przyznać, że 53-letni zawodnik zrobił to w pięknym stylu, ponieważ zwyciężył swój pożegnalny pojedynek w boksie!

Firat Arslan to pięściarz pochodzenia tureckiego, który ma na swoim koncie wiele licznych sukcesów. Został regularnym mistrzem świata organizacji WBA w listopadzie 2007 roku, gdzie po dwunastu rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał Virgila Hilla. W swojej długiej karierze krzyżował rękawice z wieloma zawodnikami, w tym na przykład z Yoanem Pablo Hernandezem, Marco Huckiem, czy Guillermo Jonesem.

W sobotę 21 października 2023 roku w Niemczech stoczył swój ostatni, pożegnalny pojedynek w boksie. Jego rywalem był Edin Puhalo (23-2, 22 KO) z Bośni i Hercegowiny, zawodnik o osiemnasty lat młodszy od Arslana. To jednak nie przeszkadzało byłemu mistrzowi świata, ponieważ pomimo 53 lat na karku i tak zaprezentował się w kapitalnej formie. W szóstej rundzie przed czasem odprawił swojego rywala i zaliczył serię ośmiu zwycięstw z rzędu. Warto zauważyć, że wszystkie walki zakończył przed czasem. Czy zatem kibice mogli wyobrazić sobie lepsze pożegnanie z ulubionym zawodnikiem? Zdecydowanie nie! Firat mimo swojego wieku dalej pozostaje w świetnej formie i zaprezentował to w ringu.

Czytaj również:  „Scarface” został zatrzymany w Gdańsku!