Arkadiusz Wrzosek – nowa gwiazda KSW!

Arkadiusz Wrzosek

Arkadiusz Wrzosek to polski kick-bokser, bokser oraz zawodnik mieszanych sztuk walki, który urodził się 3 czerwca 1992 w Pruszkowie. Na swoim koncie ma całkiem sporo sukcesów na arenie krajowej, jak i światowej. Co ciekawe, większość z nich zdobył amatorsko, choć nie zabrakło również zawodowych osiągnięć. Arkadiusz Wrzosek to mistrz organizacji FEN w wadze +95 kg, amatorski mistrz świata K-1 Global oraz mistrz Europy Muay Thai IFMA.

Arkadiusz Wrzosek – kariera w kick-boxingu

Wrzosek swoją przygoda ze sportem zaczął w wieku 19 lat od treningów sportów walki w warszawskim klubie Copacabana pod okiem Igora Kołacina. Swoje pierwsze walki amatorskie toczył w formule sanda i udało mu się zdobyć puchar oraz mistrzostwo Polski. W formułach amatorskich stoczył ponad czterdzieści walk, wielokrotnie wygrywając nie tylko zawody krajowe, ale też międzynarodowe. W latach 2014-2017 był członkiem kadry narodowej, zaś w 2015 roku był pretendentem do pasa mistrza świata WKU. W tym samym roku podpisał też kontrakt z organizacją Fight Exclusive Night, zaś od 2017 jest mistrzem tej organizacji w wadze ciężkiej. W listopadzie

2018 związał się z Glory, a więc z największą organizacją kick-boxingu na świecie. W debiucie dla nowej organizacji wystartował w turnieju wagi ciężkiej, lecz odpadł z niego już po pierwszym pojedynku (przegrał z Benjaminem Adegbuyim). 16 marca 2019 roku stoczył swój ostatni pojedynek dla FEN. Na gali FEN 24 obronił pas mistrzowski poprzez techniczny nokaut Patricka Schmida niskimi kopnięciami. Arkadiusz Wrzosek brał też udział w gali Glory 71, czy na gali Glory 78. W obu starciach pokonał swoich rywali, lecz to właśnie walka na gali Glory 78 przyniosła mu wyróżnienie przez organizację nagrodą za najlepszy nokaut roku 2021.

Arkadiusz Wrzosek – walka w boksie

Nie sposób pominąć również tego, że Arkadiusz Wrzosek ma na swoim koncie także walkę w boksie. Odbył ją w 2018 roku po tym, jak podpisał kontrakt z grupą Fonfara Promotions na debiut w zawodowym boksie. Sama walka odbyła się 16 czerwca 2018 roku podczas gali Warsaw Boxing Night – Back to the Game. Jego rywalem był Said „Lennox” Kasongo, którego pokonał jednogłośnie na punkty.

Czytaj również:  Paweł Tyburski - popularny freak fighter!

Kariera MMA

Po tak licznych sukcesach w walkach w kick-boxingu przyszedł czas na nowe doświadczenia i tym razem Arkadiusz Wrzosek postanowił już spróbować swoich sił w MMA. 15 czerwca 2022 federacja Konfrontacja Sztuk Walki poinformowała kibiców o podpisaniu kontraktu z tym sportowcem. Jego pierwszy występ mogliśmy oglądać podczas gali KSW 73, która odbyła się 20 sierpnia 2022 w Warszawie. To było udane spotkanie dla Wrzoska, ponieważ pokonał Sararę przez TKO w trzeciej rundzie. Ciekawostką jest fakt, że trzy dni po tej gali Wrzosek oraz Sarara zostali nagrodzeni bonusem finansowym za najlepszą walkę wieczoru. Jego druga walka dla polskiej federacji odbyła się 25 lutego 2023 na KSW 79 w Libercu. Tym razem stanął naprzeciw Tomášowi Možnýmu, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziowską. Pojedynek także nagrodzono bonusem za walkę wieczoru. Trzecia zawodowa walka dopiero przed nim, a stoczy ją już 3 czerwca na warszawskim Stadionie PGE Narodowym podczas gali XTB KSW 83: Colosseum 2.

Arkadiusz Wrzosek – osiągnięcia

Arkadiusz Wrzosek jest sportowcem, który może poszczycić się nie tylko zawodowymi sukcesami, ale także amatorskimi. Jego pierwszym prywatnym sukcesem było zdobycie pierwszego miejsca w Pucharze Polski Sanda (-90 kg) w 2013 roku. Kolejny rok również był dla niego przełomowy, ponieważ w 2014 zdobył tytuł mistrza Polski Sanda (-100 kg), wicemistrza Polski Muay Thai IFMA (-91 kg) oraz tytuł mistrza Europy Muay Thai IFMA. Jednak to dopiero początek, ponieważ w 2015 roku odnotował też mistrzostwo Polski Muay Thai IFMA (+91 kg), zaś w 2016:roku został mistrzem Świata K-1 Global. W 2017 roku także zdobył 1 miejsce w Pucharze Polski w Kickboxingu (+91 kg).

W 2017 roku możemy zauważyć już pierwsze sukcesy zawodowe na koncie Arkadiusza Wrzoska. Dokładnie mówiąc został mistrzem Fight Exclusive Night w wadze +95 kg. W 2018 roku został Międzynarodowym Mistrzem Polski ISKA w wadze +95 kg. Kolejny sukces zawodowy pojawił się na jego koncie w 2021 roku i wówczas otrzymał nagrodę Glory za najlepszy nokaut roku 2021. W 2022 roku otrzymał też niebieski pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Czytaj również:  Kim jest Robert Burneika i gdzie może zawalczyć?

Bilans walk zawodowych

Arkadiusz Wrzosek ma na swoim koncie całkiem sporą ilość walk zawodowych. Oczywiście najwięcej starć z rywalami miał w kickboxingu, bo to aż dwadzieścia walk zawodowych. Trzynaście z nich udało mu się zakończyć sukcesem – przez nokaut wygrał dziewięć razy, przez decyzje cztery razy. Do tego raz zremisował z rywalem i poniósł porażkę zaledwie 5 razy. W MMA na razie nie ma tak imponującej ilości walk na swoim koncie, ponieważ stoczył ich zaledwie dwie. Całe szczęście obie były wygrane – jedną walkę zwyciężył przez nokaut, drugą przez decyzję. Poza tym Wrzosek ma też na swoim koncie walkę zawodową w boksie, którą wygrał przez jednogłośną decyzję w 2018 roku.

Pseudonim: The Polish Hightower

Data i miejsce urodzenia: 3 czerwca 1992 roku, Pruszków

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 201 cm

Masa ciała: 108 kg

Styl walki: boks tajski, kick-boxing

Debiut: 2011rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: ciężka

Klub: Palestra Warszawa, Hemmers Gym, Holland