Anita Bekus – znana zawodniczka KSW!

Anita Bekus

Anita Bekus to polska zawodniczka bikini fitness oraz mieszanych sztuk walki (MMA) wagi muszej oraz słomkowej. W przeszłości walczyła dla EFN, FEN, czy nawet dla Babilon MMA. Jednak obecnie związana jest z KSW i zajmuje drugie miejsce w rankingu KSW w wadze słomkowej kobiet. Anita Bekus urodziła się 4 sierpnia 1990 roku i choć pochodzi z Bydgoszczy, to na co dzień mieszka i trenuje w Łodzi. Ciekawostką może być fakt, że Anita Bekas była niegdyś w związku z Marcinem Wrzoskiem, który także walczył w federacji KSW, czy Fame MMA.

Anita Bekus – początek kariery sportowej

Mamy do czynienia z zawodniczką, która może poszczycić się pewnym doświadczeniem w sporcie. To dwukrotna Mistrzyni Polski Amatorskiego MMA oraz No Gi Jiu Jitsu. Anita Bekus brała też udział w konkursach bikini fitness, a co za tym idzie, może poszczycić się imponującą sylwetką.

To również Wicemistrzyni Świata oraz Wicemistrzyni Europy w sportach sylwetkowych.

Anita Bekus – kariera MMA

Zawodowy debiut Anity Bekus miał miejsce 22 września 2018 roku na gali „Envio Fight Night ’19” w Toruniu. Wówczas stanęła do walki z Hanną Gujwan, którą ostatecznie pokonała jednogłośną decyzją po trzyrundowym pojedynku. Jej kolejny pojedynek miał miejsce już w marcu 2019 roku i tym razem wystąpiła podczas gali FEN 24: All or Nothing w Warszawie. Ten występ również był bardzo udany, ponieważ już w piętnastej sekundzie pierwszej rundy znokautowała swoją przeciwniczkę Kamilę Porczyk. Trzeci zawodowy występ był bardzo pamiętny dla Anity Bekus, ponieważ go przegrała. Walka ta odbyła się 8 czerwca 2019 roku w Bydgoszczy i podczas gali

„Envio Fight Night ’20” znokautowała ją Ewelina Woźniak w pierwszej rundzie.

Rok później znów mogliśmy zobaczyć ją w akcji, bo wystąpiła 13 czerwca 2020 roku na gali „FEN 28: Lotos Fight Night”. Jej rywalką była Sylwia Firlej, którą ostatecznie pokonała przez TKO w drugiej rundzie. Dość ciekawa walka miała miejsce 3 października na gali „FEN 30: Lotos Fight Night Wrocław”, gdzie Bekus stanęła naprzeciw Izabeli Badurek. Pojedynek dotrwał do werdyktu sędziowskiego, po którym sędzia ringowy ogłosił najpierw zwycięstwo Bekus przez niejednogłośną decyzję. Werdykt jednak był dość kontrowersyjny i to doprowadziło do tego, że został zmieniony na zwycięstwo Izy Badurek. Następna walka odbyła się 23 czerwca i wtedy Bekus stoczyła jednorazową walkę dla Babilon MMA. Był to bardzo dobry występ zawodniczki, ponieważ wygrała  na „Babilon MMA 23” jednogłośnie z Elizą Kuczyńską.

Czytaj również:  Robalini - wszystko na temat tego zawodnika!

Choć w karierze Bekus pojawiały się wzloty i upadki, to i tak została dostrzeżona przez najlepszą polską federację.  Doprowadziło to do podpisania kontraktu z Konfrontacją Sztuk Walki w listopadzie 2021 roku. 18 grudnia podczas wydarzenia „KSW 65: Khalidov vs. Soldić” w Gliwicach, zawodniczka po raz pierwszy stanęła do walki dla nowego szefa. Jej przeciwniczką była doświadczona Czeszka – Magdaléna Šormova. Jednak to nie stanęło jej na przeszkodzie, ponieważ pokonała swoją rywalkę jednogłośnie dzięki wygranej pierwszej i trzeciej rundzie. W maju 2022 roku wystąpiła jeszcze na jubileuszowej gali „KSW 70: Pudzian vs. Materla”, gdzie zawalczyła z Włoszką, Robertą Zocco. Walka była dość trudna i ciekawa, wygrała ją Beks. 10 września stanęła do walki z Bagishvili, ale tym razem poniosła porażkę.

Anita Bekus – osiągnięcia

Jeśli zwrócimy uwagę na dorobek sportowy Anity Bekus, to szybko ustalimy, że ma powody do zadowolenia. Najwięcej osiągnięć dotyczy fitnessu i mówimy tutaj między innymi o pierwszym miejscu w Mistrzostwach Świata WFF w 2008 roku, czy o pierwszym miejscu na Mistrzostwach Europy WFF w 2008 i 2009 roku. Do tego udało jej się też zająć drugie miejsce na Mistrzostwach Świata WFF w 2010 roku, czy pierwsze miejsce (fitness aerobic) i trzecie miejsce (fitness model) na Mistrzostwach Europy WFF w 2011 roku. W 2011 roku wzięła też udział w Światowym konkursie fitness (miss fitness) IFF, który udało jej się ukończyć z drugim miejscem. Rok później, a więc w 2022 roku zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Wschodu (bikini fitness) IFF oraz drugie miejsce na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii (bikini fitness). 2013 rok również był dla niej bardzo udany, ponieważ zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwie Europy IFBB, czy pierwsze miejsce na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii UKBFF.

W karierze sportowej Anity Bekus nie zabrakło też osiągnięć w mieszanych sztukach walki. Pierwsze zaliczyła już w 2017 roku, ponieważ została mistrzynią Polski MMA Kobiet w kategorii Senior do 57 kg (waga muszą). Rok później, a więc w 2018 roku udało jej się zdobyć Puchar Polski MMA Kobiet w kategorii Ograniczona Formuła Senior do 57 kg (waga muszą).

Czytaj również:  Hasbulla – kim jest i dlaczego jest tak popularny?

Anita Bekus – bilans walk zawodowych

Do tej pory Anita Bekus odbyła dziewięć walk zawodowych. Zwycięstwo odnotowała aż sześć razy, więc to naprawdę dobry wynik. Dwie walki wygrała przez nokaut, a cztery przez decyzje. Na swoim koncie ma tylko trzy porażki i trzymamy kciuki żeby jej dobra passa nie mijała. 

Pseudonim: Pani Zombie

Data i miejsce urodzenia: 4 sierpnia 1990 rok, Bydgoszcz

Obywatelstwo: Polska  

Wzrost: 162 cm

Masa ciała: 52 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2018 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: muszą (57 kg), słomkowa (52 kg)

Klub: Octopus Łódź