Andrzej Wawrzyk zawalczy w Stanach Zjednoczonych z potężnym zawodnikiem!

Chciałbyś zobaczyć kolejne starcie z udziałem Andrzeja Wawrzyka? W takim razie ucieszy Cię fakt, że czeka go walka w Stanach Zjednoczonych! Co więcej, Polak ma zmierzyć się z potężnym zawodnikiem! Co dokładnie wiemy o jego starciu?

36-letni Andrzej Warzyniak to pięściarz wagi ciężkiej. W swojej zawodowej karierze miał dość długą przerwę, ponieważ nie walczył między 2016 a 2022 roku. Po powrocie do zawodowego boksu zmierzył się z Michalem Bolozem, ale poniósł porażkę. Udało mu się zrehabilitować w kolejnym starciu, pokonując przez techniczny nokaut Kamila Bodziocha. Ta walka odbyła się w lipcu tego roku. Po kilku miesiącach słyszymy już o kolejnych starciach z udziałem Andrzeja Wawrzyka. Tym razem ma wziąć udział w gali Fight CLub OC w Kalifornii, którą zaplanowano na 14 grudnia 2023 roku.

Tam zmierzy się z uznanym przeciwnikiem, Kubratem Pulevem. 42-letni Bułgar to mistrz Europy EBU w wadze ciężkiej z 2010 roku oraz międzynarodowym mistrzem IBF w wadze ciężkiej. Bułgar w swojej zawodowej karierze ma zaledwie trzy porażki. Poniósł je ze znanymi nazwiskami, bo Bułgara pokonał Władimir Kliczko, Anthony Joshua, czy Derek Chisora. Na koncie Kubrata Puleva jest też zwycięstwo w  mieszanej formule boksu z zapasami, gdzie pokonał byłego mistrza wagi ciężkiej UFC Franka Mira.

Jakie zatem ma szanse Polak? Jak obstawiacie to starcie?

Czytaj również:  Tragiczna wiadomość ze świata MMA. Nie żyje Rafał Moks.