Alex Pereira vs. Khamzat Chimaev zawalczą na UFV 283 w Rio De Janeiro?

Alex Pereira poinformował opinię publiczną o tym, że przekazał UFC swoją gotowość do walki z Khamzatem Chimaevem podczas styczniowej gali 283, która odbędzie się w Rio de Janeiro. Czy walka obu zawodników jest więc coraz bliżej? Sprawdźcie razem z nami!

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy, że Khamzat Chimaev poinformował za pomocą swoich mediów społecznościowych o podpisaniu nowego kontraktu na starcie z nowym mistrzem wagi średniej. Mowa o walce z Alexem Pereirą, która ma odbyć się podczas grudniowej gali UFC 282, która będzie miała miejsce w Las Vegas. Jak informował zawodnik, czeka on tylko na podpis swojego przeciwnika z Brazylii.

Jednak Alex Pereira zdementował takie plotki, jednocześnie potwierdzając, że ma za sobą ciężką, 5 rundową przeprawę z Israelem Adesanyą i nierozsądnym z jego strony byłby tak szybki powrót do klatki, z uwagi na kwestie zdrowotne.

Co więcej, Alex Pereira twierdzi, że jego potencjalny przeciwnik nie pierwszy raz rzuca ofertę, która nie jest możliwa do zrealizowania z jego strony. Przypomniał on sytuację, w której to po ogłoszeniu jednej z jego ostatnich wal, Czeczen również zaoferował możliwość wspólnej walki w momencie, w którym wiedział o podpisanym kontrakcie przez Brazylijczyka.

Pereira podał jednak tym samy do opinii publicznej informacje, jakoby wyszedł do Czeczena z ofertą walki, która miała by mieć miejsce na gali UFC 283, która odbędzie się już 21 stycznia w Rio de Janeiro.

Według niego, jest to idealny miejsce i czas na spotkanie, tak więc jeśli Czeczen nie chce się tylko promować, może mierzyć się z tak silnym rywalem jak on. Dodatkowo, Pereira potwierdził, że nie jest gotów na zbijanie wagi kolejny raz, więc taka walka mogłaby odbyć się jedynie w limicie kategorii półciężkiej.

Czytaj również:  Juras o propozycjach od federacji freak fightowych!