Alan Kwieciński – uznany zawodnik freakowy!

Alan Kwieciński

Alan Kwieciński, znany jako Alanik lub Braveheart, urodził się 26 lipca 1992 roku w Olsztynie. Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik dość kontrowersyjnego reality show – Warsaw Shore. Kwieciński był członkiem ekipy aż przez kilka sezonów, lecz postanowił odejść ze względu na przygotowania do zawodowego debiutu w MMA. Warto jednak zauważyć, że Alan od lat trenował sporty uderzane, co doprowadziło do tego, że postanowił się skupić na swojej karierze. Jak do tej pory ma na swoim koncie kilka sukcesów, ale i porażek, o czym można przeczytać w dalszej części…

Alan Kwieciński – kariera w kickboxingu

Alanik zaczynał swoją karierę od kickboxingu i z wielu zawodów krajowych przywoził medale. W 2017 roku wygrał w pierwszej rundzie z Radosławem Żaglewskim, zaś w 2019 roku w debiucie dla organizacji Armia Fight Night wygrał na punkty z Rogerem Garbarczewskim. W 2020 roku na gali Fame MMA wygrał jednogłośnie na punkty z Piotrem Pająkiem i tym sposobem otrzymał pas mistrzowski XFC.

Oczywiście w karierze Kwiecińskiego nie zabrakło też słabszych występów w K-1 i jednym z nich jest walka z 2016 roku, gdzie przegrał z Jakubem Filipiakiem przez niejednogłośną decyzję. Porażkę zaliczył też w walce z Kamilem Mateją, czy Michałem Gęsiarzem.

Alan Kwieciński – kariera w MMA

 W 2014 roku stoczył swoją debiutancką walkę w amatorskim MMA, poddając Mateusza Stawskiego już w pierwszej rundzie. W zawodowym MMA Kwieciński zadebiutował na gali FEN 11 w Warszawie (marzec 2016 rok). Nie był to jednak dla niego dobry występ, ponieważ przegrał przez poddanie w trzeciej rundzie z Michałem Miłkiem. Następnie toczył walki głównie w K-1, a do MMA wrócił dopiero na gali Dragon Fight Night 4 w listopadzie 2018 roku. Walka odbyła się w Legionowie, rywalem Kwiecińskiego był Grzegorz Białas, którego ostatecznie pokonał przez nokaut. Kolejny występ Kwiecińskiego miał miejsce na gali FEN 20, gdzie stanął do rywalizacji z Adrianem Błeszyńskich na zasadach kickboxingu. Niestety tą walkę przegrał jednogłośnie decyzją sędziów, ale nie ma co się dziwić, ponieważ jego przeciwnik był bardziej doświadczony.

Czytaj również:  Todd Duffee - z UFC do federacji KSW!

W 2020 roku nawiązał współpracę z FAME MMA, co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ o angażu Alana Kwiecińskiego mówiło się od samego początku powstania organizacji. Kwieciński jednak skupiał się na startach w zawodowych pojedynkach, ale w 2020 roku dał się przekonać i niektórzy wskazują, że duża w tym zasługa jednego z szefów organizacji, ponieważ jest nim kolega z czasów Warsaw Shore – Wojtek Gola. Debiut Kwiecińskiego w nowej organizacji miał miejsce podczas gali FAME MMA 6. Jego przeciwnikiem był wówczas Arkadiusz Tańcula. Walka trwała pełen dystans, a górą niespodziewanie był Tańcula, który pokonał doświadczonego rywala. Podczas gali FAME MMA 8 Alan Kwieciński otrzymał kolejną szansę, a stawka była naprawdę wysoka, ponieważ walczył o pas organizacji XFC. Jego przeciwnikiem był Piotr Pająk – trenujący w Tajlandii zawodnik kickboxingu. Ten, kto oglądał pojedynek, przyzna, że był on niezwykle widowiskowy i zacięty, bo zarówno jeden, jak i drugi zawodnik raz po raz wymieniali się mocnymi ciosami. Ostatecznie po trzech rundach sędziowie wskazali Kwiecińskiego jako zwycięzcę, więc tym samym sięgnął po pas XFC. Warto zauważyć, że ten werdykt wzbudził sporo kontrowersji i nawet sam Pająk zapowiedział protest. Mimo wszystko wynik walki nie został zmieniony, ale Pająk zaapelował do Kwiecińskiego o rewanż na zasadach MMA. Do tego starcia doszło na gali FAME MMA 10 i tym razem lepszy był Pająk, ponieważ poddał Kwiecińskiego duszeniem gilotynowym w drugiej rundzie.

Kolejną walkę Kwieciński odbył na gali FAME MMA 14, gdzie jego rywalem był Mateusz Murański. Choć Alanik był faworytem w tym starciu, to ostatecznie Murański go pokonał w trzeciej rundzie przez niejednogłośną decyzję. W występie na FAME MMA 16 również przegrał przez decyzję z Patrykiem Bandurskim w boksie. Przed nam jednak kolejne walki i miejmy nadzieję, że już z lepszym wynikiem dla Kwiecińskiego.

Czytaj również:  Balboa z GROMDA - wszystko na temat zawodnika!

Alan Kwieciński – osiągnięcia

Choć Alan Kwieciński od lat trenuje, to widać, że nie ma swoim koncie zbyt dobrych występów. Mimo wszystko może poszczycić się pewnym osiągnięciem, ponieważ zdobył tytułu mistrza XFC w 2020 roku.

Bilans walk zawodowych

Alan Kwieciński ma swoim koncie wiele walk zawodowych i to w różnych sztukach walki. W kickboxingu stoczył dwanaście walk, z czego tylko cztery udało mu się wygrać. Jednak walka zakończyła się remisem, a aż siedem porażką. W walkach zawodowych w MMA wystąpił siedem razy. Dwie walki udało mu się wygrać, reszta to same porażki. Jednak na tym nie koniec, bo Alan Kwieciński ma też na swoim koncie jedną walkę w boksie, ale i ona zakończyła się porażką.

Pseudonim: Alanik, Braveheart

Data i miejsce urodzenia: 26 lipca 1992 roku, Olsztyn

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 177 cm

Masa ciała: 75 kg

Styl walki: kickboxing

Debiut: 2014 rok w amatorskim MMA, 2016 rok w zawodowym MMA

Federacja: FAME MMA, High League

Kategoria wagowa: półciężka

Klub: WCA Fight Team