Adrian Bartosiński – uznany zawodnik MMA!

Adrian Bartosiński

Adrian Bartosiński to polski zawodnik MMA wagi średniej i półśredniej, który urodził się 26 sierpnia 1995 roku w Rawie Mazowieckiej. Na swoim koncie ma liczne sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej. Wystarczy zebrać trochę podstawowych informacji o tym zawodniku MMA, a zauważymy, że walczył dla takich federacji jak TFL, FEN, czy Wirtuoz Challenge. Poza tym Adrian Bartosiński zrobił niemałe zamieszanie, gdy rozpoczął zbiórkę 30 tysięcy złotych, aby zapłacić organizacji FEN odstępne za rozwiązanie kontraktu. Zawodnik dostał bowiem zaproszenie do programu „Tylko jeden”, a to wiązało się ze zwolnieniem z obecnego kontaktu z organizacją FEN. Ostatecznie celu osiągnął i wziął udział w programie, w którym stanął do rywalizacji z dziewięcioma mężczyznami w jednej kategorii wagowej na zasadach MMA. W każdym odcinku odbywała się walka, a przegrany odpadał z dalszej rywalizacji. Bartos dotarł aż do półfinału i wygrał swoje starcie z rywalem, ale ostatecznie musiał zrezygnować z powodu kontuzji. Kontrakt jednak został podpisany nie tylko ze zwycięzcą programu (Tomaszem Romanowskim), ale także z Adrianem Bartosińskim.

Adrian Bartosiński – kariera MMA

Adrian Bartosiński swoją pierwszą zawodową walkę stoczył 18 listopada 2017 roku na gali TFL 12: Hydro Truck Night. Jego przeciwnikiem był Michał Pach, którego pokonał decyzją sędziów. Następna zawodowa walka Bartosińskiego odbyła się już 23 marca 2018 roku i tym razem stanął naprzeciw Wojciecha Żuchnika. Starcie odbyło się w Lublinie na gali TFL 13: Noxy Night. Z racji tego, że pojedynek był przez cały czas dominowany przez Bartosińskiego, więc sędziowie ogłosili jednogłośnie jego. Jego kolejne walki to pasmo sukcesów, a że walczył niesamowicie efektownie i efektywnie, to bardzo dobrze się też ogląda jego starca. Na swojej drodze nie spotkał zawodnika, który mógłby go pokonać. Dlatego wygrał zarówno pojedynek z  Jarosławem Lechem na Gali Wirtuoz Challenge (22 września), Władysławem Szepańśkyjem na gali Wirtuoz Challenge 2 (6 kwietnia 2019 roku), jak i z  Aleksandrem Szyngarienko na gali RWC 3 (6 czerwca 2019 roku). Po ostatniej dobrej walce Bartosiński podpisał kontrakt z organizacją Fight Exclusive Night (FEN) i dla niej stoczył jedną walkę. Jego przeciwnikiem był Krystian Bielski. Sama walka odbyła się na gali FEN 26: The Greatness i oczywiście po raz kolejny Bartosiński dał popis, ponieważ pokonał rywala brutalnym nokautem w drugiej rundzie. Jeszcze pod koniec roku Adrian wystąpił ponownie dla organizacji Wirtuoz Challenge i wówczas stoczył walkę z Konstantinem Linnikiem, którego ostatecznie pokonał poprzez łokcie w parterze i to w zaledwie minutę po rozpoczęciu pojedynku.

Czytaj również:  Kim jest Juras Jurkowski i z kim może zawalczyć?

Po tym, jak Bartosiński wystąpił w polskim reality show przyszedł czas na podpisanie upragnionego kontaktu z federacją KSW. W marcu 2021 roku miał okazję stoczyć dla niej swoją pierwszą walkę z Hiszpanem Lionelem Padillą. Walka zakończyła się w trzeciej rundzie przez TKO i chyba nie będzie już żadnym zaskoczeniem, jak powiem, że wygrał Bartosiński. Jego kolejna wala miała miejsce w lipcu na KSW 62: Kołecki vs. Szostak i tam stanął naprzeciw czołowego zawodnika kategorii półśredniej, Michała Michalskiego. Ten pojedynek również zwyciężył przez TKO i to w pierwszej rundzie. Trzecią walkę dla KSW odbył w lutym 2022 roku na gali KSW 67: De Fries vs. Stosič. Rywalem Bartosińskiego był podwójny mistrz Fight Exclusive Night w wadze średniej oraz półśredniej, Andrzej Grzebyk, którego pokonał w drugiej rundzie przez poddanie. Co ciekawe, to właśnie wtedy otrzymał pierwszy bonus w kategorii poddanie wieczoru. Kolejne dwa występy Bartosiński również może zaliczyć do udanych i mowa tutaj o gali KSW 76: Parnasse vs. Rajewski, która odbyła się 12 listopada 2022 w Grodzisku Mazowieckim, czy o gali  XTB KSW 81: Bartosiński vs. Szczepaniak, która miała miejsce 22 kwietnia 2023 roku. W obu starciach nie miał sobie równych i pokonał rywali już w pierwszej rundzie. Warto też wspomnieć, że trzy dni po gali XTB KSW 81: Bartosiński vs. Szczepaniak zawodnik za swój spektakularny nokaut na rywalu został nagrodzony bonusem finansowym w tej kategorii.

Adrian Bartosiński – bilans walk zawodowych

Adrian Bartosiński ma na swoim koncie 14 walk zawodowych i jak do tej pory nie spotkał godnego siebie przeciwnika, ponieważ wszystkie zakończyły się zwycięstwem. Część z nich wygrał przez nokaut (aż jedenaście walk), raz przez poddanie oraz dwa razy przez decyzje. Nie ma swoim koncie żadnych porażek, czy remisów, a jego walki ogląda się bardzo dobrze, ponieważ jest świetny w tym co robi. Na ten moment Adrian Bartosiński jest w czołówce wagi średniej i czeka na walkę o pas z Roberto Soldicem, więc nie pozostaje nam nic innego, jak śledzić jego dalsze losy i trzymać kciuki, by dobra passa go nie opuściła.

Czytaj również:  Opisujemy najlepsze polskie zawodniczki MMA

Pseudonim: Bartos

Data i miejsce urodzenia: 26 sierpnia 1995 roku, Rawa Mazowiecka

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 181 cm

Masa ciała: 84 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2017 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: średnia, półciężka

Klub: Octopus Łódź