Adesanya mocno zdenerwowany na Du Plessisa!

Do mocnego spięcia doszło między Israelem Adesanyą a Dricusem Du Plessisem. Ten drugi, jeśli tylko wygra walkę z Whittakerem, która będzie miała miejsce podczas UFC 290, będzie przymierzany do walki Adesanyą o tytuł mistrza kategorii średniej. Du Plessis już teraz zaczepia swojego potencjalnego przeciwnika, uderzając w jego korzenie.

Wszystko za sprawą pochodzenia Adesanii. Jak wiadomo, zawodnik pochodzi z Nigerii, jednak już w wieku 10 lat przeprowadził się do Nowej Zelandii. Jak stwierdził ostatnio De Plessis, Adesanya nie jest prawdziwym reprezentantem „Czarnego Lądu”. Bardzo mocno rozwścieczyło to zawodnika UFC, który nie był dłużny na te słowa.

Adesanya postanowił szybko skontaktować się z UFC, żądając jego zestawienia z Du Plessisem. Dodatkowo, Adesanya wprost stwierdził, że da mocne lekcje w oktagonie i z jego historii. Adesanya dodał, że De Plessis tworzy niepotrzebne podziały.

Wydaje się więc, że walka obu zawodników UFC jest tylko kwestią czasu i do ich pojedynku może dojść szybciej, niż nam się wydawało.

Czytaj również:  Jan Błachowicz wypowiedział się o kategorii półciężkiej!