Adam Tomasik

Adam Tomasik

Adam Tomasik urodził się w 1992 roku w Krośnie. To Polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) w wadze półciężkiej, który wyróżnia się na tle innych zawodników bardzo efektowną walką. Od pierwszych chwil zawsze stara się zakończyć swoje starcia jak najszybciej. Nic więc dziwnego, że na jego koncie pojawiają się wygrane przez poddania lub nokauty i to przed czasem. Jeden z jego nokautów zasłużył nawet na miano najbardziej spektakularnego w 2019 roku. Co więcej, Adam Tomasik to również założycie i trener w szkole MMA Krosno. To również jeden z

z największych propagatorów tego sportu w swoim regionie. Pod jego skrzydłami trenują nie tylko młodzi amatorzy, ale również wychowankowie mogący pochwalić się pierwszymi sukcesami na arenie krajowej. Nawet sam Tomasik ma na koncie o wiele więcej sukcesów, a także starcia dla wielu znanych i cenionych organizacji, w tym na przykład dla Almma (Amatorskiej Ligii MMA), Carpathian Warriors, czy dla Babilon MMA. Aktualnie związany jest z Konfrontacją Sztuk Walki, czyli z największą polską organizacją.

Adam Tomasik – kariera MMA

Przygoda Adama Tomasika z mieszanymi sztukami walki zaczęła się od walk amatorskich. Do pierwszego starcia przystąpił 10 października 2015 roku na ALMMA 92: Mistrzostwa Podkarpacia. W swojej pierwszej walce zmierzył się z Segiuszem Zającem, ale poniósł porażkę już w pierwszej rundzie. Drugie starcie odbył prawie rok później, bo już 5 listopada 2016 roku. Podczas ALMMA 120: Mistrzostwa Podkarpacia zmierzył się z Dmytro Ivanovem, ale i tym razem walka zakończyła się jego porażką. Ivanov pokonał Tomasika już w pierwszej odsłonie spotkania. Swoją trzecią amatorską walkę stoczył 17 czerwca 2017 roku podczas Carpathian Warriors 2 i niestety znów został pokonany w pierwszej rundzie przez swojego rywala Volodymyra Izanskiya.

Po trzech porażkach w amatorskich walkach przyszedł czas na pierwsze zawodowe starcie w MMA. Swoją pierwszą walkę rozegrał dla dobrze znanej organizacji Carpathian Warriors, ponieważ miał okazję już dla niej występować jako amator. 28 października 2017 roku na Carpathian Warriors 3 – Powrot Wojownikow zmierzył się z Denisem Ogbolu. Tym razem jednak odnotował zwycięstwo, ponieważ pokonał swojego rywala już w dwudziestej piątej sekundzie rundy pierwszej. Kolejna walka z jego udziałem odbyła się 26 maja 2018 roku podczas Carpathian Warriors 4 – Bitwa o San, gdzie zmierzył się z innym polskim zawodnikiem, Mateuszem Gątkiem.

Czytaj również:  Konrad Karwat - poznaj profil zawodnika

Tym razem także odnotował sukces, choć walka była dość zacięta. Mimo tego jeszcze w pierwszej rundzie pokonał swojego przeciwnika i odnotował kolejne zwycięstwo w zawodowej karierze. 8 grudnia 2018 roku Adam Tomasik wziął udział w Carpathian Warriors 5 – Sadowski vs. Kolcun i podczas tego wydarzenia zmierzył się z Jarosławem Lechem. To starcie było naprawdę dobre i do końca nie było wiadomo, jak się zakończy.

Mimo wszystko Adam Tomasik okazał się lepszy od swojego rywala i ostatecznie pokonał go w drugiej rundzie. Po kilku świetnych występach Adam Tomasik stanął przed szansą zdobycia pierwszego mistrzostwa w swojej zawodowej karierze. 8 czerwca 2019 roku zmierzył się z Ivanem Semenovem na Carpathian Warriors 6 – Tomasik vs. Semenov o wspominany tytuł. Walka była naprawdę świetna, choć bardzo krótka, bo w dwudziestej piątej sekundzie rundy pierwszej Polak znokautował Ivana Semenova i tym samym stał się mistrzem Carpathian Warriors w wadze półciężkiej.

Po tym sukcesie Adam Tomasik zrobił sobie małą przerwę w walkach i kolejny występ z jego udziałem mogliśmy zobaczyć dopiero 22 maja 2021 roku na gali Babilon MMA 22, gdzie pokonał Dawida Kobiera w rundzie pierwszej. 23 października 2021 roku Tomasik zadebiutował też dla Konfrontacji Sztuk Walki.

Na KSW 64: Przybysz vs. Santos zmierzył się z Oumarem Sy, ale niestety poległ w rundzie pierwszej i odnotował swoją pierwszą zawodową porażkę. 19 marca 2022 roku na KSW 68: Parnasse vs. Rutkowski pokonał Marcina Trzcińskiego przez decyzję. Na KSW 75: Stasiak vs. Ruchała odnotował kolejną porażkę, gdyż został znokautowany przez Mădălina Pîrvulescu w pierwszej rundzie.

Adam Tomasik – osiągnięcia

Największym osiągnięciem Adama Tomasika jest mistrzostwo Carpathian Warriors (CW) w wadze półciężkiej, które udało mu się wywalczyć w 2019 roku. Warto także zauważyć, że to właśnie Adam Tomasik odnotował w 2019 roku najbardziej spektakularny nokaut. Zajmuje też czterdzieste dziewiąte miejsce w rankingu 146 aktywnych zawodników wagi półciężkiej Poland Pro oraz osiemdziesiąte szóste na 251 aktywnych zawodników wagi półciężkiej Europe Eastern Pro.

Czytaj również:  Roger Salla - nowy nabytek federacji FAME!

Adam Tomasik – bilans walk zawodowych

Jak do tej pory Adam Tomasik stoczył osiem zawodowych walk w MMA, z czego aż sześć wygrał. Dwa zwycięstwa odnotował przez nokauty, trzy przez poddanie oraz jeden raz wygrał przez decyzję. Na swoim koncie ma też dwie porażki przez nokauty.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 1992 rok, Krosno

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 186 cm

Masa ciała: 92.99 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2017 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: półciężka

Klub: MMA Krosno