Adam Soldaev kto to jest i gdzie walczy?

Adam Soldaev kto to, to artykuł, który pomoże Ci zrozumieć tego zawodnika. W świecie mieszanych sztuk walki co chwilę pojawiają się nowe nazwiska. Jedni zawodnicy wiążą się z danymi federacjami na dłużej, inni z kolei rezygnują, uznając, że MMA nie jest sportem dla nich. Właśnie organizacja KSW zdecydowała się ostatnio na zawarcie nowego kontraktu. Ich najświeższym nabytkiem jest Adam Soldaev. Kim jest ten zawodnik i czego możemy się po nim spodziewać? Poznaj nowego zawodnika Konfrontacji Sztuk Walki i dowiedz się, czy warto na niego stawiać.

Adam Soldaev kto to?

Adam Soldaev to Czeczen, który do polski przyjechał mając zaledwie 7 lat. Wówczas trafił do ośrodka dla uchodźców, w którym jak wspomina, wszyscy coś trenowali. To właśnie tam poznał również swojego kolegę, który jako pierwszy zabrał go na trening judo. Tak Soldaev wspomina swoje początki w sztukach walk.

Zainteresowanie mieszanymi sztukami walki wzbudziły w Adamie Soldaevie walki Mameda, który popisywał się swoimi umiejętnościami. Utożsamiając się ze swoim rodakiem zamarzył o tym, by również rozwijać się w MMA. Pół żartem wspomina, że jako dziecko dużo czasu spędził na graniu z kolegami w Tekkena i to właśnie na tych technikach bazował ucząc się walki w realnym świecie.

Pierwsze realne już występy toczył w Czeczenii, gdzie jego kuzyn organizował turnieje na podwórku. A nagrodą za wygranie turnieju była możliwość zabrania do domu konsoli Playstation na całą noc.

Gdy Adam Soldaev podjął decyzję o rozpoczęciu oficjalnych już treningów MMA szybko zaczął brać udział w amatorskich startach. Zaledwie po dwóch treningach zdecydował się pojechać na swoje pierwsze zawody – mistrzostwa Europy ALMMA. Od 15 roku życia wziął udział w licznych pojedynkach, spośród których aż 12 wygrał. Raz udało mu się nawet zwyciężyć w tyrnieju Amatorskiego Pucharu KSW.

Do zawodowego MMA Soldaev wkroczył w 2015 raku. Wówczas na swoim koncie zaliczył 6 stoczonych pojedynków, z czego aż 5 wygranych. To właśnie wtedy zawodnik zaczął otrzymywać pierwsze poważne propozycje. Tym co trapiło mężczyznę był fakt, że każda z organizacji chciała podpisać kontrakt na wyłączność na kilka walk. Tym co przeważyło szalę na korzyść KSW był fakt, że federacja organizuje rocznie 12 gal, co daje największy potencjał na kolejne udziały.

Jak rozwija się kariera Adama Soldaeva?

Obecnie Adam Soldaev uznawany jest za młodego i obiecującego zawodnika mieszanych sztuk walki. Do organizacji KSW wszedł z potężnym przytupem, nokautując w naprawdę zachwycającym stylu swojego pierwszego rywala. Cios ten robił tak ogromne wrażenie, że nokaut w jego wykonaniu został uznany za najlepsze zakończenie wieczoru podczas lutowej gali KSW.

Obecnie ten zaledwie 25 letni zawodnik znajduje się na fali 7 zwycięstw. Nie ma sobie równych od 2016 roku. Za swoje dokonania znalazł się w rankingu Najlepszych aktywnych zawodników wagi półciężkiej, uzyskując 54 pozycję na 362 dostępne. W polskiej klasyfikacji zajmuje naprawdę wysoką 25 pozycję na 147 dostępnych miejsc.

Jak walczy Adam Soldaev kto to?

Nie ulega wątpliwości, że KSW wykonało naprawdę dobry krok proponując Adamowi Soldaevowi możliwość podpisania kontraktu. Obecnie mężczyzna w dalszym ciągu utrzymuje doskonałą formę, co pokazał podczas ostatniej, wygranej walki.

Wówczas jego rywalem był pochodzący z Ukrainy Oleksii Polishchuck. Walka toczyła się w kategorii koguciej, 14 października 2022 roku w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Przeciwnikiem Soldaeva był debiutant, który dopiero rozpoczynał swój udział w KSW jednak już mógł się pochwalić licznymi zwycięstwami w sztukach walk.

Jednak to nie wystarczyło, by pokonać rywala. Soldaev ponownie triumfował, jednak w przypadku tego pojedynku decydująca okazała się opinia sędziów.

Jak będzie się rozwijać kariera Adama Soldaeva?

Na tą chwilę raczej nikt nie przewiduje rychłego pogorszenia kondycji zawodnika MMA. Adam Soldaev jest w sile wieku i jeśli tylko odpowiednio to wykorzysta, będzie mógł rozwijać swoją karierę jeszcze wyżej, wkraczając na arenę międzynarodową. Obecnie nie ma sobie równych i każde jego kolejne spotkanie w klatce kończy się jego wygraną.

Czytaj również:  Kacper Błoński – wszystko na temat zawodnika

Kibice mieszanych sztuk walki, którzy chętnie typują zakłady wzajemne, mogą ze spokojem obstawiać zakłady na spotkania, w których do walki stale Adam Soldaev. Bukmacherzy chętnie prezentują swoją ofertę, chcąc przyciągnąć jak największą liczbę graczy.

W przypadku walk Adama Soldaeva warto brać pod uwagę nie tylko jego zwycięstwo, ale również zakończenie walki przed czasem. Obecnie w zdecydowanej większości pojedynków Soldaev pokonywał swoich rywali jeszcze zanim wybrzmiał gong oznajmiający koniec pojedynku.

Na dotychczas rozegrane siedem spotkań, aż cztery z nich zostały zakończone przez nokaut lub nokaut techniczny, przy zaledwie dwóch rozstrzygniętych decyzją sędziów. W jednej walce Adam Soldaev musiał oddać zwycięstwo swojemu rywalowi.

Jeśli chcesz typować zakłady bukmacherskie na mieszane sztuki walki, to w naszej ocenie powinieneś wziąć pod uwagę właśnie Adama Soldaeva. Istnieją naprawdę duże szanse na to, że podczas kolejnych pojedynków młody mężczyzna będzie się trzymał na wysokiej pozycji i tym samym zwiększy twoją szansę na wygraną.


Na galach MMA nie brakuje młodych, zdolnych zawodników, którzy pojawiają się niemal znikąd i od samego początku imponują swoimi umiejętnościami i wolą walki. Jest to dla nich taki okres weryfikacji, czy są oni na tyle zdolni, by móc podpisać z nimi kontrakt na dłużej, czy też są to dla nich zbyt wysokie progi. Nie tak dawno na galach pojawiło się nazwisko Adama Soldaeva, z którym MMA zawarło nowy długoletni kontrakt. Kim jest ta osoba i skąd wzięła się w świecie mieszanych sztuk walki?

Skąd pochodzi Adam Soldaev?

Patrząc na samo nazwisko zawodnika można odnieść wrażenie, że nie mamy do czynienia z osobą pochodzącą z Polski i tak rzeczywiście jest, ponieważ Adam Soldaev pochodzi z Czeczenii. Do naszego kraju zawitał mając 7 lat. Jak wiadomo osoby pochodzące z tego kraju po rozpadzie ZSRR usilnie starają się o emigrację do Polski i ochronę. Nie inaczej było w przypadku młodego Adama, który trafił do obozu dla uchodźców i tam rozpoczął treningi, ponieważ jak zauważył wiele osób z tego środowiska było na etapie wczesnych bądź zaawansowanych ćwiczeń. To Soldaeva zainteresowało. Poznał tam wiele osób, a jedna z nich, która została jego dobrym kolegą postanowiła zabrać go do jednego klubów walki na trening judo.

Nie da się ukryć, że wśród walczących obecnie zawodników Adam Soldaev jest jedną z młodszych osób, ponieważ aktualnie ma on 25 lat, stąd też od początku jego kariery na pewno miał swoich idoli. Jednym z takich był Mamed Khalidov, który co ciekawe pochodzi z tego samego regionu Rosji, a więc Czeczenii. Ten pewnie był dla niego inspiracją do bycia kimś ważnym w świecie sportów walki.

Nie da się ukryć, że jedną z popularniejszych gier dla młodzieży, w których jest element bijatyki jest Tekken. Gra dostępna od wielu lat na konsolach była jedną z form rozrywki u zawodnika mającego dzisiaj polskie obywatelstwo. Nieraz wspominał w wywiadach, że wzorował się na kilku postaciach z gry w ten sposób ucząc się odpowiedniej techniki w walkach.

Już w swoim kraju zanim wyjechał do Polski Adam Soldaev bardzo chętnie walczył ze swoimi kolegami. Stawka dla nich była bardzo duża, ponieważ ten z chłopców, który wygrywał miał wówczas możliwość zabrania playstation na całą noc do swojego domu. Wówczas dla nich była to bardzo wysoka stawka, ponieważ mogli dalej toczyć wirtualne walki w swojej ulubionej grze.

Początki kariery

Chęci do wzięcia udziału w walkach i zainteresowaniu treningami sprawiły, że Adam Soldaev już w wieku 15 lat zaczął brać udział w turniejach dla amatorów. Raz udało mu się pojechać na Mistrzostwa Europy Amatorów w MMA, gdzie jednak nie osiągnął sukcesów. Poza tym jako amator wygrał 12 z 15 walk, a raz zwyciężył w Amatorskim Pucharze KSW.

Czytaj również:  Tomek Olejnik – kim jest i z kim może zawalczyć?

To sprawiło, że wyraził on chęć udziału w walkach MMA. Oczywiście do tego należy spełnić określone warunki, takie jak zaświadczenie od lekarza sportowego, który pozwala zawodnikowi na wzięcia udziału w zawodach. Do tego zawodnik musi kwalifikować się do konkretnych kategorii wiekowych, a także wagowych.

MMA

Jak wiadomo w MMA takich kategorii, przede wszystkim wagowych jest kilka, a do turnieju seniorów w Mistrzostwach Polski można zgłosić się mając 18 lat. Soldaev osiągając pełnoletność w 2015 roku postanowił się zgłosić. Szło mu tak dobrze (wygrał kilka walk), że zaczęły się nim interesować różne organizacje, ale żadna z nich nie chciała podpisać kontraktu dłuższego niż kolejnych kilka walk. Jak wiadomo gale KSW niemal co miesiąc organizują gale, jest ich ponad 10 na przestrzeni roku, a więc to była dla tego zawodnika najlepsza okazja do tego, aby pokazać się szerszej publiczności i zaistnieć w świecie sztuk walki. Dlatego też postanowił on związać się kontraktem z organizacją KSW.

Od samego początku kariery, także tej amatorskiej widać było u tego chłopaka bardzo duże zaangażowanie, pewność siebie, a także chęć dążenia za wszelką cenę do wygranej. Taka postawa na pewno cechuje bardzo dobrych zawodników, którym już teraz jest Soldaev, a przecież przy tak młodym wieku może on jeszcze bardzo mocno się rozwinąć, ma przed sobą nawet kilkanaście lat regularnych startów w sportach walki.

Debiut Soldaeva w KSW

Debiut Adama Soldaeva przypadł na galę KSW 67, podczas której zmierzył się on z Pascalem Hintzenem. Mieliśmy tu do czynienia z dwoma zawodnikami, którzy walczyli po raz pierwszy. Jak można się spodziewać zwycięzcą został Czeczen, który znokautował swojego rywala już w 1 rundzie. Rozpoczął od serii kilku kopnięć, by następnie dodając do tego kolano. To był trudny moment dla Niemca, ale ten ruszył z kontratakiem i starał się dążyć do obalenia, ale nieskutecznie. Intensywne rozpoczęcie walki sprawiło, że Adam Soldaev był nieco zmęczony, ale cały czas o wiele skuteczniejszy po prostu trafiając swojego rywala. Poza tym bardzo dobrze się bronił odskakując w momencie uderzeń rywala. Walkę zakończył prawy sierpowy na twarz w kontrze, po którym Hintzen runął na deski. Sędzia przerwał walkę.

Dla Adama Soldaeva była to oficjalnie 7 walka w sportach walki. Do momentu rozpoczęcia tej walki jego bilans wynosił 5 wygranych i 1 porażka.

Nokaut na Niemcu wywarł na wszystkich bardzo duże wrażenie, ponieważ ten cios został wybrany jako najlepszy spośród wszystkich walk na lutowej gali w Warszawie.

Dalszy ciąg kariery

Aktualnie Adam Soldaev ma za sobą już kilka walk, a także imponującą serię 7 wygranych z rzędu, jednak tylko dwukrotnie mierzył się on z rywalami w ramach gal KSW. W swojej drugiej walce, która miała miejsce w październiku ubiegłego roku zdołał on pokonać Oleksii Polischucka z Ukrainy.

Ta walka wyglądała już zupełnie inaczej aniżeli debiut w Warszawie. Tym razem na gali w Nowym Sączu zawodnik z Czeczenii miał o wiele trudniejsze zadanie, ponieważ jego rywal bardzo wysoko zawiesił mu poprzeczkę. Ukrainiec zadebiutował tą walką w KSW. Pomimo tego, że przez całą walkę dużą przewagę, zwłaszcza w punktach u sędziów, miał Soldaev to Polischuk nie zrażał się i starał się być aktywnym, atakując swojego rywala. Faworyt tego starcia jednak pokazał, że bardzo szybko się rozwija, świetnie się bronił i co chwilę przechodził do kontr, które zadawały jego rywalowi dosyć spore obrażenia.

Pierwsza runda walki była świetna, ponieważ poza samymi ciosami obaj zawodnicy, a zwłaszcza Ukrainiec dążyli do obalenia. Ostatecznie do tego doszło za sprawą Sodlaeva, ale to Polischuk założył swojemu rywalowi kimurę, a więc dźwignię na rękę. Adam na szczęście nie odklepał, przetrwał napór rywala, a po tym zakończyło się pierwsze 5 minut walki.

Czytaj również:  Kim jest Robert Burneika i gdzie może zawalczyć?

Druga runda

Druga runda była nie mniej interesująca, ponieważ Ukrainiec nabrał dużo ochoty i starał się atakować swojego rywala, który bronił się gardą starając się wyprowadzać ciosy kontrujące. Jeśli któryś z zawodników trafił, wówczas nie długo trzeba było oczekiwać na skuteczną odpowiedź. Im bliżej końca rundy tym więcej ciosów było nieskutecznych. Jeden moment krytyczny u Soldaeva, kiedy Ukrainiec trafił go w szczękę i Czeczena zamroczyło, aczkolwiek i tak ta runda była przez niego wygrana.

Trzecia runda to w zasadzie ten sam obraz walki, a więc ofensywa po stronie Ukraińca, świetne kontrowanie ataków przez Soldaeva. Ważnym momentem był cios na korpus, który poczuł rywal Adama i to nieco zastopowało poczynania Polischuka, zaczął bowiem coraz częściej trafiać swojego rywala. Raz prosty, raz sierpowy, później przez chwilę toczyła się walka na łokcie. Końcówka walki to skuteczne uderzenie w podbródek, przez co udało się obalić Ukraińca, a to oznaczało koniec walki i zdecydowaną wygraną Adama Soldaeva.

Ta walka sprawiła, że po raz kolejny akcje zawodnika urodzonego w Czeczenii poszły mocno w górę, awansował w rankingach nie tylko w swojej wadze (półciężka), ale w ogólnych rankingach zawodnikach, którzy biorą udział na galach KSW. Poza tym mamy tu do czynienia z zawodnikiem, który jest bardzo aktywny w swoich walkach i stara się być jak najmniej przewidywalny, stąd też da się u niego zauważyć dużą różnorodność, wiele technik.

Dalszy ciąg

To spowodowało, że federacja KSW postanowiła z tym zawodnikiem podpisać kontrakt na dłuższy okres czasu. Na razie nie zapowiada się, aby Soldaeva dopadł jakikolwiek kryzys. Posiada długą serię zwycięstw, wciąż jest bardzo młody, stąd też wytrzymanie na dystansie łącznie 15 minut na takiej intensywności nie jest dla niego żadnym problemem.

Młody wiek sprawia, że ten zawodnik jest w stanie jeszcze bardziej się rozwinąć i już w niedalekiej przyszłości zawalczyć o coś więcej niż tylko z kolejnymi debiutantami. Na pewno potencjał ku temu ma, jednak na razie kariera w tej organizacji jest u niego zbyt krótka, aczkolwiek prognozy na pewno są obiecujące, ponieważ wygrywa po prostu z każdym, kto pojawi się w klatce naprzeciw niego.

Na ten moment w rankingach jeszcze Soldaev w swojej wadze nie figuruje w czołówce, stąd też za wcześnie jest na walkę z topowymi zawodnikami, ale biorąc pod uwagę fakt, jak szybko toczy się jego kariera to wydaje się być to kwestią czasu. Zawodnik ten waży niespełna 70 kg, ale ma bardzo silny cios, atomowe pięści, więc jeśli wygra jeszcze kilka walk to może być prawdziwym postrachem dla wyżej notowanych rywali.

Czy warto typować Adama Soldaeva?

W przypadku tego zawodnika, a także w przypadku wielu innych zawodników KSW czy innych sportów walki oferta w zakładach bukmacherskich będzie dostępna. Ta dyscyplina sportu jest bardzo popularna wśród graczy, a Adam Soldaev powoli staje się postacią rozpoznawalną, stąd zapewne chętnych na typowanie tego gracza nie zabraknie tym bardziej, że w wielu firmach bukmacherskich staje się on faworytem każdej walki.

W tym przypadku możliwe jest typowanie nie tylko samego zwycięstwa zawodnika, ale także wiele innych opcji, w tym zwycięstwo w danej rundzie, a więc zwycięstwo przed czasem, za decyzją sędziów, czyli na punkty. Ta ostatnia opcja jest bardzo popularna, wszak Czeczen bardzo często pokonuje swoich rywali zanim wybrzmi ostatni gong. Na 7 walk, jakie ten zawodnik stoczył oficjalnie w sportach walki aż 4 zakończyły się przed czasem, zawsze było to zwycięstwo tego zawodnika, więc szansa na takie rozstrzygnięcie, a jednocześnie na całkiem przyzwoity kurs jest dosyć duża.