adam soldaev kto to?

Adam Soldaev kto to, to artykuł, który pomoże Ci zrozumieć tego zawodnika. W świecie mieszanych sztuk walki co chwilę pojawiają się nowe nazwiska. Jedni zawodnicy wiążą się z danymi federacjami na dłużej, inni z kolei rezygnują, uznając, że MMA nie jest sportem dla nich. Właśnie organizacja KSW zdecydowała się ostatnio na zawarcie nowego kontraktu. Ich najświeższym nabytkiem jest Adam Soldaev. Kim jest ten zawodnik i czego możemy się po nim spodziewać? Poznaj nowego zawodnika Konfrontacji Sztuk Walki i dowiedz się, czy warto na niego stawiać.

Adam Soldaev kto to?

Adam Soldaev to Czeczen, który do polski przyjechał mając zaledwie 7 lat. Wówczas trafił do ośrodka dla uchodźców, w którym jak wspomina, wszyscy coś trenowali. To właśnie tam poznał również swojego kolegę, który jako pierwszy zabrał go na trening judo. Tak Soldaev wspomina swoje początki w sztukach walk.

Zainteresowanie mieszanymi sztukami walki wzbudziły w Adamie Soldaevie walki Mameda, który popisywał się swoimi umiejętnościami. Utożsamiając się ze swoim rodakiem zamarzył o tym, by również rozwijać się w MMA. Pół żartem wspomina, że jako dziecko dużo czasu spędził na graniu z kolegami w Tekkena i to właśnie na tych technikach bazował ucząc się walki w realnym świecie.

Pierwsze realne już występy toczył w Czeczenii, gdzie jego kuzyn organizował turnieje na podwórku. A nagrodą za wygranie turnieju była możliwość zabrania do domu konsoli Playstation na całą noc.

Gdy Adam Soldaev podjął decyzję o rozpoczęciu oficjalnych już treningów MMA szybko zaczął brać udział w amatorskich startach. Zaledwie po dwóch treningach zdecydował się pojechać na swoje pierwsze zawody – mistrzostwa Europy ALMMA. Od 15 roku życia wziął udział w licznych pojedynkach, spośród których aż 12 wygrał. Raz udało mu się nawet zwyciężyć w tyrnieju Amatorskiego Pucharu KSW.

Czytaj również:  Jak będzie wyglądać kariera konopskyy fame mma?

Do zawodowego MMA Soldaev wkroczył w 2015 raku. Wówczas na swoim koncie zaliczył 6 stoczonych pojedynków, z czego aż 5 wygranych. To właśnie wtedy zawodnik zaczął otrzymywać pierwsze poważne propozycje. Tym co trapiło mężczyznę był fakt, że każda z organizacji chciała podpisać kontrakt na wyłączność na kilka walk. Tym co przeważyło szalę na korzyść KSW był fakt, że federacja organizuje rocznie 12 gal, co daje największy potencjał na kolejne udziały.

Jak rozwija się kariera Adama Soldaeva?

Obecnie Adam Soldaev uznawany jest za młodego i obiecującego zawodnika mieszanych sztuk walki. Do organizacji KSW wszedł z potężnym przytupem, nokautując w naprawdę zachwycającym stylu swojego pierwszego rywala. Cios ten robił tak ogromne wrażenie, że nokaut w jego wykonaniu został uznany za najlepsze zakończenie wieczoru podczas lutowej gali KSW.

Obecnie ten zaledwie 25 letni zawodnik znajduje się na fali 7 zwycięstw. Nie ma sobie równych od 2016 roku. Za swoje dokonania znalazł się w rankingu Najlepszych aktywnych zawodników wagi półciężkiej, uzyskując 54 pozycję na 362 dostępne. W polskiej klasyfikacji zajmuje naprawdę wysoką 25 pozycję na 147 dostępnych miejsc.

Jak walczy Adam Soldaev?

Nie ulega wątpliwości, że KSW wykonało naprawdę dobry krok proponując Adamowi Soldaevowi możliwość podpisania kontraktu. Obecnie mężczyzna w dalszym ciągu utrzymuje doskonałą formę, co pokazał podczas ostatniej, wygranej walki.

Wówczas jego rywalem był pochodzący z Ukrainy Oleksii Polishchuck. Walka toczyła się w kategorii koguciej, 14 października 2022 roku w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Przeciwnikiem Soldaeva był debiutant, który dopiero rozpoczynał swój udział w KSW jednak już mógł się pochwalić licznymi zwycięstwami w sztukach walk.

Jednak to nie wystarczyło, by pokonać rywala. Soldaev ponownie triumfował, jednak w przypadku tego pojedynku decydująca okazała się opinia sędziów.

Czytaj również:  Czy i gdzie zawalczy Ewa Brodnicka?

Jak będzie się rozwijać kariera Adama Soldaeva?

Na tą chwilę raczej nikt nie przewiduje rychłego pogorszenia kondycji zawodnika MMA. Adam Soldaev jest w sile wieku i jeśli tylko odpowiednio to wykorzysta, będzie mógł rozwijać swoją karierę jeszcze wyżej, wkraczając na arenę międzynarodową. Obecnie nie ma sobie równych i każde jego kolejne spotkanie w klatce kończy się jego wygraną.

Kibice mieszanych sztuk walki, którzy chętnie typują zakłady wzajemne, mogą ze spokojem obstawiać zakłady na spotkania, w których do walki stale Adam Soldaev. Bukmacherzy chętnie prezentują swoją ofertę, chcąc przyciągnąć jak największą liczbę graczy.

W przypadku walk Adama Soldaeva warto brać pod uwagę nie tylko jego zwycięstwo, ale również zakończenie walki przed czasem. Obecnie w zdecydowanej większości pojedynków Soldaev pokonywał swoich rywali jeszcze zanim wybrzmiał gong oznajmiający koniec pojedynku.

Na dotychczas rozegrane siedem spotkań, aż cztery z nich zostały zakończone przez nokaut lub nokaut techniczny, przy zaledwie dwóch rozstrzygniętych decyzją sędziów. W jednej walce Adam Soldaev musiał oddać zwycięstwo swojemu rywalowi.

Jeśli chcesz typować zakłady bukmacherskie na mieszane sztuki walki, to w naszej ocenie powinieneś wziąć pod uwagę właśnie Adama Soldaeva. Istnieją naprawdę duże szanse na to, że podczas kolejnych pojedynków młody mężczyzna będzie się trzymał na wysokiej pozycji i tym samym zwiększy twoją szansę na wygraną.