37 Borys Dzikowski – kariera i profil zawodnika!

Borys Dzikowski

Borys Dzikowski urodził się w 1998 roku w Rawiczu. To polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który miał do czynienia ze sportem już od najmłodszych lat. Początkowo interesował się piłką nożną, a że miał dość pokaźne gabaryty, to był bramkarzem. Grał w Sarnowiance Sarnowa i Rawii Rawicz. W wieku jedenastu lat skończył przygodę z piłką i zajął się ping pongiem.

Grał w reprezentacji szkoły i zdobył też mistrzostwo gminy. W wieku osiemnastu lat Borys zdecydował się na spróbowanie swoich sił na macie. Wówczas uczęszczał do klubu MMA Rawicz, więc od razu trenował mieszane sztuki walki. Jednak na swojej amatorskiej drodze rywalizował także w ogólnopolskich i regionalnych zawodach grapplingowych.

W amatorskich zawodach stoczył ponad dwadzieścia walk, z czego większość wygrał. Na swoim koncie ma wiele sukcesów oraz walk dla różnych organizacji, w tym na przykład dla ALMMA, Contra MMA, Strife MMA, czy dla KSW. Aktualnie jest związany właśnie z Konfrontacją Sztuk Walki.

Borys Dzikowski – kariera MMA

Borys Dzikowski może poszczycić się bardzo długą karierą amatorską w mieszanych sztukach walki. Na jego koncie jest aż ponad 20 amatorskich walk, z czego pierwsza odbyła się 1 listopada 2017 roku. Podczas turnieju ALMMA 138: Mistrzostwa Wielkopolski zmierzył się z dwoma rywalami. Z Pawłem Całkowskim Dzikowski przegrał decyzją sędziów, zaś z Szymonem Ladycem wygrał. Dalsze jego poczynania mogliśmy oglądać już kilka dni później podczas ALMMA 140.

Pokonując kolejno Mariusza Krzeszowskiego i Przemysława Gutowskiego zawalczył o mistrzostwo turnieju. W decydującym starciu zmierzył się z Pawłem Fidalą, ale poległ już w pierwszej rundzie i mistrzostwo trafiło w ręce rywala. 9 grudnia 2017 roku wziął udział w turnieju ALMMA 142: Mistrzostwa Dolnego Śląska. W pierwszej walce pokonał Adriana Ociepka, w drugiej został pokonany przez Mateusza Barona i odpadł z dalszych rozrywek. 12 maja 2018 roku wziął udział w ALMMA 151, gdzie zmierzył się z kolejno z Łukaszem Bordewiczem i Dawidem Kobierą.

Czytaj również:  Robalini - wszystko na temat tego zawodnika!

Swojego pierwszego rywala pokonał decyzją sędziów, w drugim pojedynku już poległ. 10 listopada 2018 roku brał udział w ALMMA 160, ale został pokonany przez Mateusza Barona. 8 grudnia 2019 roku zmierzył się z Mikołajem Krukowskim podczas Wieczoru Sportów Walki, a po tym występie zrobił sobie prawie trzyletnią przerwę od walk. Do klatki powrócił dopiero 19 lutego 2022 roku. Początkowo miał zmierzyć się na CMMA – Contra MMA 1 z Marcinem Matyskiem, ale ten wycofał się, więc Borys Dzikowski został bez przeciwnika.

Całe szczęście szybko udało się znaleźć zastępstwo za Marcina Matyska, a ostatecznym przeciwnikiem Dzikowskiego został Dominik Dobrzyński. Choć starcie tych zawodników nie trwało zbyt długo, bo zaledwie czterdzieści dziewięć sekund, to i tak dostarczyło fanom sporo wrażeń. Borys Dzikowski znokautował technicznie Dobrzyńskiego już w pierwszej odsłonie spotkania.

Pierwszą zawodową walkę w MMA Borys Dzikowski stoczył 25 czerwca 2022 roku podczas Strife 2 – Kopera vs Kurashvili, gdzie zmierzył się z Łukaszem Nowakiem. Swojego rywala znokautował technicznie już w pierwszej rundzie pokazując, że jest naprawdę świetnym zawodnikiem. Jeszcze tego samego roku podpisał kontrakt z największą organizacją polską – Konfrontacją Sztuk Walki.

Swój debiut dla nowego pracodawcy miał 10 września 2022 roku podczas gali KSW 74 – De Fries vs. Prasel. W otwierającej galę walce zmierzył się z reprezentantem gospodarzy z Ostrowa Wielkopolskiego – Arkadiuszem Mrukiem. Borys Dzikowski bardzo agresywnie rozpoczął pojedynek i pozostawił bez szans na obronę Mruka. Ostatecznie Dzikowski wygrał swój pojedynek

w imponującym czasie, bo w zaledwie czterdziestej sekundzie rundy pierwszej. Po zakończonej gali, federacja KSW postanowiła po tym wydarzeniu wręczyć bonus za najbardziej efektowne techniki kończące i jeden z nich powędrował właśnie do Borysa Dzikowskiego. 21 stycznia 2023 roku odbyła się druga walka z jego udziałem. Podczas KSW 78 – Materla vs. Grove 2 zmierzył się z Andre Langen. Po dość zaciętym starciu wygrał Dzikowski przez decyzję w trzeciej rundzie.

Czytaj również:  Thenitrozyniak – wszystko na temat kontrowersyjnego zawodnika

Borys Dzikowski – osiągnięcia

Większość swoich sukcesów Borys Dzikowski odnotował w amatorskich zawodach MMA, ale nie ma co się dziwić, ponieważ stoczył ponad dwadzieścia walk. I tak na jego koncie pojawia się puchar raz wicemistrzostwo Polski i Europy Amatorskiej Ligi MMA. Zdobył też tytuł mistrza Wielkopolski. W zawodowych starciach MMA 10 września 2022 roku podczas gali KSW 74 zdobył nagrodę za efektowne techniki kończące za nokaut w czterdziestej sekundzie rundy pierwszej.

Borys Dzikowski – bilans walk zawodowych

Borys Dzikowski wziął udział w dopiero trzech walkach zawodowych MMA, a wszystkie starcia wygrał. Raz pokonał przeciwnika przez decyzję, a dwa razy wygrał przez nokauty techniczne.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 1998 rok, Rawicz

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 192 cm

Masa ciała: 83.91 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2022 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: średnia

Klub: Puncher Wrocław